Własny dom bez budowy

Brzmi niedorzecznie? Bynajmniej. Posiadanie własnego, nowoczesnego domu bez konieczności przechodzenia przez wszystkie etapy związane z budową jest możliwe. Wystarczy tylko kupić gotową nieruchomość od dewelopera. To opcja, z której korzysta coraz więcej osób. W tym artykule zdradzimy Ci więcej szczegółów dotyczących takiej możliwości.

Stan surowy – omiń to, co najgorsze

Budowa domu rozpoczyna się od zakupu odpowiedniej działki. Nie może być za mała, znajdować się na terenie podmokłym i przede wszystkim, musi być idealna – tak, by po budowie domu zostało jeszcze miejsce, np. na ogród. Jednym słowem, ziemia, którą kupimy, by postawić na niej swój dom, powinna być szyta na miarę. Trudno znaleźć taką działkę. Nawet jeśli już ją znajdziemy, to nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Kolejny krok, czyli zdobycie pozwoleń, zaangażowanie ekipy budowlanej, zebranie materiałów i sprzętów, i pierwsze fundamenty – wszystko wiąże się z ogromnym stresem; inwestycją wielkich pokładów gotówki i przede wszystkim ze stratą czasu.

Gotowe domy

Na rynku nieruchomości jest coraz więcej deweloperów, którzy oferują gotowe domy pod klucz. Cena nie powinna nas przerażać. Przeliczajmy budowę domu niekoniecznie na koszty, ale na czas. Ile godzin musimy pracować nie tylko na etacie – żeby zarobić – ale również na terenie budowy. Doglądanie wszystkiego wymaga dobrej organizacji i mnóstwa wolnego. Kupując dom od agencji, zyskujemy lokal, do którego od razu się wprowadzamy, meblujemy i mieszkamy na swoim.

Dlaczego warto kupić dom w szeregówce?

Na przykład szeregówki Częstochowa to domy w zabudowie szeregowej pod klucz. Każde mieszkanie ma swój prywatny ogród, garaż oraz dwa piętra, na których będziemy mieszkać. Dodatkowo, szeregówki są wyposażone w nowoczesny system rekuperacji powietrza i ogrzewanie. Dzięki temu, o nic nie musisz się martwić. Po prostu wprowadzasz się „na gotowe” i omija Cię budowa oraz stres z tym związany.

Odwiedź tę stronę internetową: http://osiedlezielonezacisze.pl, by obejrzeć, jak wyglądają prace przy budowie szeregówek oraz gotowe mieszkania, do których po zakończeniu prac możesz się wprowadzić.