Czy istnieje doskonałe konto indywidualne? Oczywiście, że tak

Nie ma wątpliwości, że banki komercyjne, które działają na terenie Polski, walczą dzisiaj o każdego klienta. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że konkurencja proponuje potencjalnym klientom coraz korzystniejsze oferty. To również Polacy stali się bardziej świadomi i wreszcie potrafią głośno mówić o swoich potrzebach oraz stawiać wymagania. Sprawdź, jakie wykazujemy względem najlepszego konta w banku.

Konto indywidualne na miarę potrzeb

Okazuje się, że rachunek w banku już dawno przestał być jedynie narzędziem do bezpiecznego lokowania środków. Rzeczywiście to nadal bezpieczeństwo naszych pieniędzy jest priorytetem, ale potencjalni klienci banków coraz częściej zwracają uwagę także na inne czynniki. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie ma mowy o jednym konkretnym koncie bankowym, które spełniałoby oczekiwania wszystkich. Mamy przecież zupełnie inne potrzeby.

Doskonale zdają sobie z tego sprawę banki i to dlatego oferują coraz częściej konto indywidualne. W przypadku jego nabywania to klient ma ostateczne zdanie na temat funkcji, jakimi taki rachunek ma się charakteryzować.

Czy konto za 0 złotych zawsze jest najlepsze?

To prawda, że najczęściej uznajemy, iż najlepsze konto indywidualne to takie, które nic nie kosztuje. Oczywiście darmowe ma być nie tylko jego założenie, ale również prowadzenie. Stajemy się coraz bardziej oszczędni i nie chcemy tracić pieniędzy na tego rodzaju produkt bankowy. Co więcej, bezpłatne mają być również przelewy oraz wypłaty gotówki z bankomatów.

Są jednak i tacy, dla których koszty związane z kontem w banku są kwestią drugorzędną. Dla nich podstawą jest jakość obsługi i możliwości korzystania z maksimum opcji. To dlatego są oni w stanie ponosić comiesięczne opłaty, jeśli tylko prowadzenie rachunku przebiegać będzie w pełnym komforcie. Okazuje się, że nierzadko korzyści z płatnego konta są większe aniżeli z takiego, za które się nie płaci. Darmowe konto indywidualne ma bardzo często jakieś ograniczenia.

Konto bankowe jako platforma do zarządzania zgromadzonymi środkami

W przypadku kont bankowych to oczywiście pieniądze są najważniejsze. Dzisiaj nie chodzi jednak o samo lokowanie środków na bezpiecznych rachunkach. Konto indywidualne jest coraz częściej rozwiniętą platformą online, która służy do zarządzania zgromadzonym kapitałem. Co więcej, służy także do inwestowania swoich pieniędzy, a nawet korzystania z innych produktów, jakie oferuje bank.

Właściciel konta internetowego może dzisiaj realizować nie tylko dowolne przelewy czy zlecać płatności stałe. Może też zakładać lokaty, konta oszczędnościowe albo wysyłać wnioski o zaciągnięcie kredytów gotówkowych czy też zwiększenie limitu linii kredytowej. Wszystko to bez wychodzenia z domu, przy wykorzystaniu komputera, tableta albo coraz częściej smartfona. Dzisiaj można mieć kontrolę nad swoimi finansami o dowolnej porze, w dowolnym miejscu na ziemi.