Lato 2015 – mokasyny ciągle w modzie!

moccasins-692152_640Zbliżające się szybkimi krokami cieplejsze dni, zmuszają nas do równie ekspresowej wymiany zawartości naszych szaf lub też odszukania w nich ubrań i obuwia o charakterze ponadczasowym. W sezonie wiosna/lato 2015 produktem szczególnie polecanym modnym i eleganckim panom, są bez wątpienia mokasyny. Trend ten utrzymuje się już od kliku sezonów, warto więc zainwestować w trwałe modele od dobrych producentów.

Mokasyny to obuwie bardzo wygodne o modową wpadkę więc nietrudno! Aby nie popełnić gafy, należy przestrzegać kilku prostych zasad.

1. Pierwszym i chyba najpowszechniejszych błędem, popełnianym przez panów, jest zakładanie nieśmiertelnych już skarpet nie tylko do sandałów. Stopa w mokasynach, odziana w skarpetkę, wygląda nie tylko niemodnie, ale także świadczy o nieznajomości obecnych trendów. Poza tym ten rodzaj obuwia skonstruowano tak, aby zapewniał stopom dostęp do powietrza. Skarpetka jest więc tutaj niepotrzebna. Zasada ta nie dotyczy jednak modeli bardzo eleganckich, noszonych w połączeniu z garniturem.

2. Mokasyny to buty świetnie prezentujące się z jeansami. Są mniej eleganckie niż półbuty, dlatego też będą dobrze wyglądać praktycznie z każdymi spodniami. Istnieją też modele, które możemy połączyć w zestaw z klasycznym garniturem – w tym przypadku spokojnie możemy założyć skarpetki.

3. Dobrym rozwiązaniem dla panów, którzy bez skarpet żyć nie potrafią, będą męskie stopki, których nie widać nawet w przypadku obuwia niskiego.

4. Najwygodniejsze i najtrwalsze mokasyny wykonano ze skóry. Skóra to materiał, który dostosowuje się do stopy użytkownika, nie pęka oraz się nie kruszy. Ewentualne jego odkształcenia można redukować przy pomocą specjalistycznego sprzętu.