Zmiana dachu na starym domu – co wybrać?

Remont i przebudowa starego domu to wyzwanie. Zadaszenie kilkudziesięcioletniego budynku bywa źródłem niemałych problemów. Wilgoć, nasłonecznienie, słabe wartości użytkowe materiałów stosowanych w przeszłości – wszystko to sprawia, że dochodzi do przecieków i pęknięć. Zły stan zadaszenia to efekt nie tylko użycia gorszych materiałów, ale również braku odpowiedniej konserwacji. Czasem jedynym rozwiązaniem jest całkowita wymiana starego dachu na nowy.

Modernizacja zadaszenia – zmiana dachu na starym domu

W trakcie remontu i przebudowy starego domu, największym źródłem problemów bywa nie sama konstrukcja budynku, lecz jego zadaszenie. Pokrycia używane w przeszłości znacznie tracą na swoich właściwościach. Jest to efekt wieloletniego kontaktu z deszczem, śniegiem i promieniami słonecznymi. Ogromne znaczenie ma technologia wykonania dachu w przeszłości. W większości przypadków dachy na starych domach wykonane były z papy niskiej jakości czy skorodowanej blachy. W sytuacji gdy stary dom nieodwołalnie wymaga naprawy, koniecznie trzeba przeanalizować jego całą konstrukcję.

Popularnym rozwiązaniem jest pozostawienie dotychczasowego pokrycia i nałożenia na nim kolejnego. Pozwala to uszczelnić dach, a jednocześnie nie wymaga usunięcia starszych warstw połaciowych. Dachy blaszane są sposobem na trwałe i piękne zadaszenie. Blachodachówka jest materiałem, który wśród osób remontujących domy cieszy się bardzo dużą popularnością. Wykonanie dachu z tego materiału jest lekkie, stosunkowo niedrogie i ławo dostępne w szerokiej gamie kolorów i powłok. 

Blachodachówka – jaką wybrać?

Blacha dachowa oferowana jest przez wielu producentów i różni się jakością, trwałością, parametrami technicznymi, a przede wszystkim ceną. Jednym z powodów popularności blachodachówki jest jakość wyrobu, a także ogromna gama barw, powłok i wzorów. Pokrycia z blachy są ponadto znacznie lżejsze od tradycyjnych dachówek ceramicznych czy cementowych. Niewielka waga jest bardzo istotna w przypadku remontu starego zadaszenia, by nie osłabić więźby dachowej. 

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.