Yamaha wprowadza topowe systemy dźwięku przestrzennego

SRT-1000_07Cyfrowy projektor dźwięku i telewizyjny system dźwiękowy to dwie nowości Yamahy. Oba modele gwarantują rzeczywisty dźwięk przestrzenny –YSP-2500 zapewnia brzmienie 7.1-kanałowe, SRT-1000 jest systemem 5.1-kanałowym. Urządzenia obsługują bezprzewodową technologię Bluetooth i formaty dźwięku surround, wzbogacone są o funkcje UniVolume i Clear Voice, a także gwarantują łatwość obsługi. YSP-2500 przekonuje bezprzewodowym aktywnym subwooferem, najwyższej jakości dźwiękiem i automatyczną konfiguracją IntelliBeam
Dwa urządzenia, jeden cel – dostarczyć miłośnikom kina domowego spektakularne efekty dźwiękowe za pomocą jednego urządzenia. YSP-2500 to model składający się z cyfrowego projektora dźwięku współpracującego z bezprzewodowym aktywnym subwooferem. SRT-1000 jest całkowicie nową konstrukcją w ofercie Yamahy, dzięki której firma wkracza do świata telewizyjnych systemów dźwiękowych. Oba modele wykorzystują ogromne doświadczenie Yamahy w tworzeniu najbardziej zaawansowanych systemów dźwięku przestrzennego.
Usłysz różnicę, poczuj rzeczywistość
Cyfrowy projektor dźwięku YSP-2500 jest konstrukcją, która gwarantuje prawdziwe poczucie obecności i wypełniający przestrzeń bas. 16 głośników wiązek tworzy niezwykle precyzyjne strumienie dźwięku, który odbijając się od ścian pokoju dociera do uszu z lewej i z prawej strony, a nawet z tyłu. Nad precyzją sterowania poszczególnymi wiązkami czuwa zaawansowany cyfrowy procesor dźwięku, który udostępnia użytkownikowi 10 programów Cinema DSP (3 filmowe, 3 muzyczne i 4 rozrywkowe), dzięki którym można dopasować brzmienie do aktualnie prezentowanego materiału dźwiękowego. Skonfigurowanie systemu i uzyskanie optymalnych parametrów sonicznych ułatwia autorska technologia IntelliBeam, która automatycznie dokonuje pomiarów pomieszczenia odsłuchowego (rozmiar i kształt pokoju, rodzaj ścian) i zapewnia optymalną wydajność brzmienia przestrzennego. Spektakularne efekty surround to także zasługa bezprzewodowego aktywnego subwoofera, gwarantującego niezwykle bogaty i czysty bas. Subwoofer wyposażony jest w dwa 100-mm przetworniki współpracujące z analogowym wzmacniaczem o mocy 130 W. Bezprzewodowa konstrukcja wraz z możliwością ustawienia urządzenia poziomo lub pionowo zwiększa elastyczność rozstawienia subwoofera i ułatwia jego instalację.
Wysokiej jakości dźwięk, doskonałe wzornictwo
YSP-2500 został perfekcyjnie przygotowany pod kątem współpracy z różnymi źródłami dźwięku. Kompatybilność z technologią Bluetooth oraz obsługa kodeka aptX umożliwiają bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z dowolnego urządzenia obsługującego tę technologię, np. smartfonu lub tabletu, i gwarantują wysokiej jakości dźwięk. Ponadto najnowszy cyfrowy projektor dźwięku dekoduje format HD Audio i zapewnia przestrzenny dźwięk także w słuchawkach. Wysoką jakość brzmienia podkreśla eleganckie wzornictwo, które nadaje całości silne poczucie luksusu. Soundbar wyróżnia się niską obudową (wysokość tylko 51 mm bez podstawek), dzięki czemu urządzenie nie przysłania ekranu telewizora.
Łatwość użytkowania, łatwość sterowania
Mimo zaawansowania technologicznego YSP-2500 pozostaje łatwy w obsłudze i przyjazny użytkownikowi. Urządzenie wyposażone jest w 3 wejścia i 1 wyjście HDMI. Projektanci zastosowali najnowsze złącza z przepustowością 4K 50/60p i 3D. Cyfrowy projektor dźwięku kompatybilny jest z bezpłatną aplikacją Home Theater Controller (dla iOS i Android), zapewniającą dostęp do różnych ustawień. Praktyczność projektora dźwięku zwiększa funkcja UniVolume, zachowująca taki sam poziom głośności programów i reklam, a także TV Remote Repeater przesyłający sygnał ze zdalnego sterowania, nawet wtedy, gdy soundbar przysłania odbiornik podczerwieni w telewizorze. Możliwości instalacyjne rozszerza opcjonalny uchwyt do zawieszenia urządzenie na ścianie.
Pierwszy telewizyjny system dźwiękowy
Druga z nowości Yamahy, telewizyjny system dźwiękowy SRT-1000, gwarantuje niezwykle realistyczny i mocny dźwięk płynący z urządzenia ustawionego pod telewizorem. Duża i wytrzymała rama SRT-1000 dopasowana jest do telewizorów o przekątnej ekranu do aż 55 cali.
Pełne przestrzenne brzmienie dla dużego telewizora
SRT-1000, podobnie jak YSP-2500, wykorzystuje technologię DSP, która zapewnia prawdziwy dźwięk przestrzenny. 28-mm przetworniki wiązek umieszczone są w centralnej części obudowy wykonanej z MDF-u i wspólnie z dwoma dodatkowymi owalnymi głośnikami o wymiarach 40 x 100 mm tworzą precyzyjne strumienie dźwięku. Potęgę dźwięku zwiększają dwa, umieszczone pod spodem urządzenia subwoofery z tunelami bass-reflex. Procesor DSP kontroluje wiązki dźwięku odbijające się od ścian i pozwala użytkownikowi precyzyjnie je regulować, dzięki czemu słuchacz może dopasować przestrzenne brzmienie do własnych preferencji. SRT-1000 kompatybilny jest z popularnymi formatami dźwięku surround, m.in. Dolby Digital i DTS Digital Surround, dzięki czemu gwarantuje spektakularne brzmienie wielokanałowe.
Wszechstronna współpraca, komfort użytkowania
Telewizyjny system dźwiękowy Yamahy przekonuje także swoją uniwersalnością. Dzięki złączu wyjściowemu wymagający użytkownicy mogą podłączyć zewnętrzny subwoofer, jeszcze bardziej zwiększając potęgę brzmienia. Wygoda bezprzewodowego strumieniowania muzyki ze smartfonu lub tabletu to zasługa kompatybilności z technologią Bluetooth, która dzięki kodekowi aptX zapewnia pełną szerokość pasma audio i jakość dźwięku hi-fi. Ponadto telewizyjny system dźwięku jest urządzeniem niezwykle łatwym w instalacji. Przy szerokości 78 cm i głębokości 37 cm SRT-1000 przystosowany jest do użytku pod telewizorami o przekątnej ekranu do 55 cali. Urządzenie można także ustawić na półce lub, po zastosowaniu specjalnego wieszaka, zamocować go na uchwycie ściennym telewizora. Komfort użytkowania zapewnia umieszczenie złączy w górnej części tylnego panelu. Urządzenie wyposażone jest w trzy wejścia cyfrowe, 2 optyczne i 1 koncentryczne. Funkcjonalność SRT-1000 zwiększa funkcja „uczenia się”, dzięki której urządzenie może być obsługiwane za pomocą pilota zdalnego sterowania od telewizora, a także kompatybilność z bezpłatną aplikacją Home Theater Controller. Aplikacja zapewnia m.in. dostęp do czterech programów DSP (film, muzyka, sport, gry) i umożliwia, po wpisaniu wielkości pokoju i odległości SRT-1000 od ścian, np. sprecyzowanie pozycji wiązki dźwięku.
Cyfrowy projektor dźwięku YSP-2500 i telewizyjny system dźwiękowy SRT-1000 są już dostępne w sprzedaży. Pierwsze z urządzeń oferowane jest w jednej z dwóch wersji kolorystycznych, czarnej lub srebrnej, a jego poglądowa cena detaliczna wynosi 3999 zł. SRT-1000 kosztuje 2449 zł i dostępny jest wyłącznie w czarnym wykończeniu.

Dodaj komentarz