Jak wybrać najlepszy materiał na termoizolację budynku?

Dobra termoizolacja domu to nie tylko ciepłe wnętrza zimą, mniejsze koszty ogrzewania, ale też przyjemny chłód we wnętrzach latem. Dzięki odpowiednim materiałom, ciepło z domu nie będzie uciekać, a w upalne dni – ściany nie będą się nagrzewać. Jakie materiały termoizolacyjne wybrać, aby właściwie spełniały swe funkcje? Na co zwrócić szczególną uwagę? 

Jakie materiały mamy do wyboru? 

Do docieplenia budynków Częstochowa  najpopularniejsze materiały to:

  • Wełna mineralna – może być wykorzystana nie tylko do ocieplenia ścian, ale również dachów. Wełna jest odporna nie tylko na wysokie temperatury, ale też na ogień. Ma tez właściwości akustyczne, bardzo dobrze tłumi dźwięki, więc sprawdzi się idealnie jako ocieplenie poddasza. Jej ogromna zaletą jest też elastyczność, nie będzie więc problemu z użyciem jej w miejscach, które są trudno dostępne. Czy wełna ma jakieś wady? Jedną. Źle znosi kontakt z wilgocią i pod wpływem wody, może stracić swoje właściwości izolacyjne. 
  • Styropian – najczęściej wykorzystuje się go do ocieplenia ścian i poziomych przegród. Styropian ma masę różnych zalet, jest nie tylko idealnym materiałem termoizolacyjnym, ale jest też łatwy w obróbce i montażu. Ma też dużą odporność na ściskanie oraz na wilgoć, nie chłonie on wody. Minusem styropianu jest niska izolacja akustyczna. 

Jak wybrać ten właściwy materiał do ocieplenia domu?

To jaki materiał będzie najlepszy, zależy od miejsca jakie chcemy ocieplić. Na poddasze i w różnych trudno dostępnych miejscach, najlepsza będzie termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/ przy użyciu wełny mineralnej. Na ściany, z powodzeniem możemy użyć styropianu. Należy tylko pamiętać, aby używać produktów tych samych firm, tylko wtedy mamy gwarancję, że materiały będą do siebie dopasowane. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Oczywiście żeby wybrać materiały najwyższej jakości, posiadające certyfikaty oraz atesty. Produkty niskiej klasy, mogą kurczyć się, co będzie powodowało pękanie tynku. Co za tym idzie, czekają nas dodatkowe koszty, dlatego taniej wychodzi kupienie droższych i porządnych materiałów, które wytrzymają lata.