Darmowy program PIT – gdzie go pobrać?

Jeżeli jeszcze nie rozliczyłeś swojego podatku, na pewno przyda ci się darmowy program PIT, dzięki któremu szybko i bezbłędnie będziesz mógł wypełnić swoje zeznanie podatkowe. W internecie można znaleźć mnóstwo tego typu narzędzi, ale większości z nich nie potrafimy obsłużyć z powodu skompilowanych funkcji. Gdzie pobrać prosty i darmowy program PIT? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Nikt z nas nie lubi robić wszystkiego na ostatnią chwilę, ale często to własnie zeznania podatkowe na taką są zostawiane. Jeśli chcesz szybko mieć z głowy wypełnianie formularzy i zanoszenie ich do urzędu, koniecznie przeczytaj, gdzie pobrać program do wypełnienia PIT oraz jak go dostarczyć do urzędu.

Gdzie pobrać program PIT?

Ręczne wypełnienie zeznania podatkowego to często trudne zadanie, ponieważ w razie błędu lub nawet drobnej pomyłki, będziemy musieli pobrać kolejne dokumenty i stracić czas, by wypisać wszystko na nowo. Jeśli zdecydujemy się pobrać program PIT, nie tylko wszystkie formalności uzupełnimy szybciej, ale i gdy się pomylimy, poprawimy błąd za pomocą ponownego wprowadzenia danych do systemu. Następnie cały dokument drukujemy i podpisujemy w wyznaczonym miejscu. Program PIT pozwala również wysłać dane podatkowe prosto do urzędu za pomocą internetu, więc to kolejny plus, dzięki któremu unikniemy stania w kolejce.

W jaki sposób można złożyć PIT?

Mało kto wie, że złożenie PIT-u wcale nie musi wiązać się z godzinami spędzonymi w kolejce do urzędowego okienka. Wystarczy bowiem wydrukowane formularze przesłać do urzędu skarbowego, do którego należymy, za pomocą poczty polskiej, listem poleconym, najlepiej priorytetowym. Otrzymamy wtedy potwierdzenie nadania przesyłki i będziemy mogli śledzić kiedy ta dotrze do fiskusa.

Za datę złożenia zeznania PIT drogą listowną, przyjmuję się tę, widniejącą na pocztowej pieczątce na kopercie. Możemy również złożyć zeznanie na pośrednictwem osób trzecich, ale w takim wypadku będą oni musieli okazać się dowodem tożsamości oświadczeniem, w którym to upoważniamy ich do dokonania formalności za nas. Darmowy program PIT możesz pobrać na tej stronie internetowej http://urzadskarbowy24.pl.