Idealne wakacje, czyli montujemy domek na drzewie

Wakacje to czas beztroskich zabaw dzieci, ale i urlopów dorosłych. Nie zawsze jednak mamy czas na ciągłe poświęcanie uwagi dzieciom, a gdy pogoda dopisuje, te ciągną do zabaw na dworze. W takiej sytuacji warto znaleźć im zajęcie i zamontować domek na drzewie, w którym mogą nie tylko rysować, kleić i czytać, ale i spędzać czas z rówieśnikami. W tym artykule poradzimy, jak zbudować idealny domek na drzewie dla naszych pociech.

Od czego zacząć budowę domku?

Na pewno należy przysiąść do tego z dzieciakami, ponieważ dzięki temu będą one zaangażowane w projekt i wymyślą sobie domek swoich marzeń. Możemy zaprojektować go na kartkach lub w programie i wykonać z maluchami od A do Z. Wszystkie dzieci lubią prace manualne, więc powierzenie im pomalowania schodków lub ścian domku zajmie je długimi godzinami kreatywnej pracy i przy okazji da dużo radości.

Materiały najlepiej znaleźć w garażu lub u dziadków w schowku. Starsze osoby na pewno mają wiele niepotrzebnych desek, z których wyczarowanie ścian to prościzna. Warto też zadbać o zadaszenie takiego przybytku. To pozwoli spędzać w nich dzieciom czas nawet w deszczowe dni.

Czym pokryć dach domku na drzewie?

Najlepsza do pokrycia dachu domku na drzewie będzie oczywiście blachodachówka. Dzięki niej domek będzie można użytkować nawet w czasie deszczu. Jej powłoka jest odporna na działanie gradu i mrozu oraz skoków temperatur. Nie trzeba jej też specjalnie konserwować. Może więc stanowić idealne pokrycie dachowe tego typu budynków. Jeśli zastanawiasz się, gdzie blachodachówka producenhttp://glinmet.pl/ będzie najlepszej jakości, koniecznie zajrzyj na stronę Glinmet.

O czym jeszcze warto pamiętać, konstruując dla dzieci domek na drzewie? Przede wszystkim weźmy pod uwagę, że to miejsce zabaw naszych pociech, więc materiały powinny być wysokiej jakości i przede wszystkim stabilne. Schodki prowadzące do środka, dobrze jest wykończyć antypoślizgową emulsją.

Wnętrze możemy wykończyć dywanem, miękkimi meblami, które są do kupienia w popularnych sklepach meblowych, często na dużej promocji lub z wystawki. Jeśli dziecko wyrosło na przykład z łóżka, można z belek wykonać stolik lub taboret, który posłuży mu w domku.