Meble w stylu myśliwskim, jako element wystroju wnętrz

Wnętrza w stylu myśliwskim to nawiązanie do dawnego stylu dworkowego i wystroju dworów, które to były siedzibą szlachty, miejscem zamieszkania, polowań oraz innych rozrywek. We współczesnym świecie, również możemy wykorzystać elementy wyposażenia takich wnętrz jako bardzo ciekawą alternatywę dla zwykłych aranżacji  wnętrz.

Jak nadać oryginalności zwykłym wnętrzom?

Wykorzystując motywy wyposażenia charakterystyczne dla domków myśliwskich, możemy w bardzo ciekawy sposób odmienić zwyczajne wnętrza, przydając im nieco tajemniczości poprzez różne, czasem niewielkie zmiany. Kilka mebli, ściana ozdobiona wyrobami z poroża, lampa, zegar, oryginalny świecznik, dodadzą aury klimatycznego ciepła i stworzą niepowtarzalny charakter wnętrza.

Meble i dodatki z elementami myśliwskimi niekoniecznie muszą kojarzyć się tylko i wyłącznie z myślistwem czy domami w takim stylu. Czasami chcemy jednemu pomieszczeniu nadać jakiegoś charakterystycznego rysu, może to być gabinet pana domu, czy też miejsce spotkań przyjaciół, których pasją jest natura i związane z tym motywy.

Jak poradzić sobie z urządzeniem takiego wnętrza?

Dobrze będą wyglądać meble ze śladami użytkowania, takie, które same w sobie są świadectwem historii i mijającego czasu. Jeśli takowych mebli nie mamy, możemy poszukać takich, które będą stylizowane na takowe. Bardzo ważnym elementem będzie podłoga, oczywiście drewniana, najlepiej z widocznymi słojami w deskach, co malowniczo przydaje klimatu takiemu wnętrzu. Jakie ściany? Najlepiej gładkie, bielone, takie, na których wyraziście będą się prezentować dodatki z poroża https://antlabo.pl/ .

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że meble myśliwskie przenoszą nas w całkiem inny świat. Sklep myśliwski meble to biurka, ręcznie rzeźbione komody, kredensy i szafy z dekoracjami snycerskimi, których rzeźbienia są bardzo realistyczne. To fotele i kanapy z elementami poroża, także z grawerunkami. Każda płaskorzeźba to bardzo wierne odwzorowanie rzeczywistości, gdzie dłuto artysty odmalowuje sceny polowań, zwierzęta, motywy z patronem myśliwych, św. Hubertem czy Dianą, mitologiczną boginią łowów.

Dodaj komentarz