Jak szlifować beton?

Idealnie równa posadzka z betonu jest możliwa dzięki szlifowaniu. Można je wykonać zarówno na własną rękę, jak i wynająć grupę specjalistów. W jaki sposób wygładzić wylewkę betonową, tak by pozbyć się ewentualnych rys?

Szlifowanie betonu – technika diamentowa

Do najpopularniejszych metod na wyrównanie posadzki betonowej należy technika diamentowa. Cały proces składa się z kilku etapów. Najpierw należy zedrzeć wierzchnią warstwę betonu i to do tego stopnia, że będzie widoczna jego struktura. Później należy zastosować specjalny środek impregnujący, który ma wpływ na wiązanie – dzięki niemu materiał jest znacznie twardszy. Na koniec wykonuje się polerowanie na wysoki połysk, który zamyka wszystkie mikropory.

Technika diamentowa umożliwia szlifowanie nawet trudno dostępnych miejsc, bez względu na to, czy jest to powierzchnia pozioma, czy pionowa. Pozwala na uzyskanie doskonałych efektów – możemy w ten sposób pozbyć się niechcianej, brzydkiej powłoki na betonie. W tym przypadku trzeba jednak skorzystać z pomocy fachowca. Warto wziąć to pod uwagę, wyszukując „beton Częstochowa”.

Jak wyszlifować beton samodzielnie?

Oczywiście szlifowanie betonu możemy przeprowadzić również na własną rękę. Zanim do tego przystąpimy, musimy zdecydować się na rodzaj narzędzia, z jakiego będziemy korzystać. Do wyboru mamy chociażby frezarki mechaniczne, ręczne szlifierki kątowe czy zdziery plastikowe. W przypadku niewielkich powierzchni najlepiej sprawdzają się urządzenia z jedną tarczą, a do większych – wielotarczowe.

Pamiętajmy, że nawet kupno betonu od uznanego producenta, jak http://wlodar.com.pl/, nie zwalnia nas z zachowania środków ostrożności. Szlifowanie można wykonywać zarówno na sucho, jak i na mokro. W obu przypadkach obróbka wymaga częstego oczyszczania powierzchni z pyłu. Pracę należy początkowo rozpocząć od narzędzi diamentowych przeznaczonych do szlifowania zgrubnego, dopiero później możemy zastosować sprzęt z drobniejszym ziarnem. Po zakończeniu szlifowania beton koniecznie trzeba pokryć nową powłoką.