Jak pić i parzyć kawę, by działała?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego kawa nie podnosi poziomu ich energii albo sprawia, że stają się jeszcze bardziej senni niż przed jej wypiciem. Tajniki picia i parzenia kawy o odpowiednich porach, tak by działała i wzmacniała organizm, poznasz w tym artykule. Ponadto zdradzimy, jak szybko przygotować małą czarną bez specjalistycznego sprzętu i umiejętności.

Pora dnia a porcja kofeiny

Po kawę najczęściej sięgamy tuż po przebudzeniu, gdy źle spaliśmy lub po prostu chcemy wzmocnić się przed dniem pełnym wyzwań. Pijąc ją o takiej porze, osiągamy efekt przeciwny do zamierzonego. Tuż po wybudzeniu w organizmie zwiększa się poziom hormonów odpowiedzialnych za energię i chęci do działania. Z tego powodu po pierwszą kawę powinniśmy sięgnąć najwcześniej dwie godziny po wstaniu z łóżka. Pamiętajmy również o tym, by nie pić jej na pusty żołądek.

Kolejna filiżanka kawy najlepiej zadziała, gdy zdecydujemy się na nią w południe lub po drugim śniadaniu. Wtedy nasza energia zaczyna stopniowo spadać i organizm przygotowuje się na regeneracyjną drzemkę, którą z powodzeniem zastąpimy kofeiną. Ostatni kubek tego napoju dobrze jest wypić nie później niż 6 godzin przed planowanym pójściem spać.

Sposób parzenia kawy a jej działanie

Najczęstszym sposobem parzenia kawy jest zalewanie jej wrzątkiem lub użycie kawiarki. Od metody przyrządzenia tego aromatycznego napoju zależy przede wszystkim jego intensywność i działanie. Jeśli więc chcemy szybko przygotować małą czarną, która efektownie zadziała, dobrym rozwiązaniem będzie kawa w saszetkach. Do jej przyrządzenia konieczny jest jedynie ekspres ciśnieniowy. W miejscu na wsypanie zmielonych ziaren umieszczamy torebkę i gotowe. W ten sposób kawa pads może cieszyć nas każdego dnia. W dodatku jej zaparzenie nie wymaga specjalistycznego sprzętu.

Jeśli więc chcemy codziennie cieszyć się szybką, aromatyczną i pobudzającą małą czarną, pamiętajmy o tym, kiedy warto po nią sięgać i jaki sposób parzenia sprawia, że najlepiej oddaje ona swoje cenne właściwości.