Duet w lepszej formie

Duet w lepszej formie - materiał prasowyĆwiczenia w parach to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu. We dwoje jesteśmy w stanie nie tylko lepiej zmotywować się do treningów. Możemy też wykonywać ciekawe ćwiczenia, połączone z doskonałą zabawą. Nie zapominajmy jednak o różnicach, jakie zachodzą w naszych organizmach. Jak ćwiczyć razem? Czym różni się metabolizm kobiety i mężczyzny?

Według najnowszych badań panowie osiągają większe sukcesy podczas odchudzania i tracą zdecydowanie więcej kilogramów niż kobiety. Dzieje się tak za sprawą właściwości fizjologicznych organizmu, ale także istotną rolę w procesie odchudzania odgrywa nasza psychika. Według organizacji Slimming World, mężczyźni w ciągu pierwszych 12 tygodni diety tracą około 6,1 proc. masy ciała, podczas gdy paniom udaje się zrzucić tylko 4,6 proc.

Dlaczego odchudzanie paniom przychodzi łatwiej?

Różnica w budowie ciała kobiety i mężczyzny odgrywa bardzo ważną rolę w procesie odchudzania i wpływa na jego przebieg. Tkanki tłuszczowej zwykle najtrudniej pozbyć się nam na brzuchu, w okolicy bioder, ud i pośladków, czyli w miejscach, na które najczęściej narzekają kobiety. Mężczyźni natomiast zmagają się z otyłością brzuszną i choć jest ona zdecydowanie bardziej niebezpieczna, bo wiąże się z chorobami narządów wewnętrznych, to dużo łatwiej stracić w tej okolicy kilka centymetrów. Kiedy nie wystarczają nam tradycyjne brzuszki i ćwiczenia kardio, warto skorzystać z nowoczesnych metod treningu.
– W walce ze zbędnymi kilogramami, zwłaszcza w okolicy brzucha, może pomóc Slim Belly, czyli tak zwany Likwidator Brzucha. Dzięki tej rewolucyjnej metodzie treningu nie tylko spalamy tkankę tłuszczową i zmniejszamy obwód brzucha, ale także ujędrniamy skórę i polepszamy jej wygląd – mówi Magdalena Szwed, menadżer działu Fitness w Fabryka Formy S.A. – Korzystając ze Slim Belly jesteśmy w stanie stracić aż do 8 cm w obwodzie brzucha w ciągu 4 tygodni – dodaje.
Dodatkowo panowie przeważnie posiadają większą masę mięśniową, dzięki czemu zdecydowanie lepiej spalają kalorie. Masa mięśniowa odpowiada bowiem za tempo naszego metabolizmu. Dlatego rozpoczynając wyścig ze swoim partnerem nie możemy zapominać, że oprócz odpowiednio zbilansowanej diety bardzo ważnym elementem są indywidualnie dobrane plany treningowe.

Sposób na wspólny czas

Kiedy już rozpoznamy różnice, jakie między nami występują, warto rozpocząć wspólne ćwiczenia. To nie tylko świetny sposób na lepszą motywację, to także czasami jedyny moment w ciągu dnia, by pobyć tylko we dwoje. Rozgrzewka w siadzie rozkrocznym, krążenia ramion, wypady nóg, bieg na bieżni czy wspólna praca na orbiterach może okazać się super zabawą połączoną z satysfakcjonującym wysiłkiem. Idealnym treningiem dla dwojga mogą być także zajęcia grupowe, jak Spinning – czyli trening z wykorzystaniem rowerów stacjonarnych, odbywający się w rytm muzyki, Zajęcia Płaski Brzuch, Joga lub Indoor Walking, a także ćwiczenia na eliptykach prowadzone przez instruktora, których dodatkiem jest motywujące tło muzyczne.
Ćwiczenia w parach pozwalają przede wszystkim na dobry trening siłowy, ale także doskonale rozciągają nasze mięśnie i mogą być dobrą formą wspólnego relaksu po ciężkim dniu pracy. – Bardzo zależy nam promowaniu zdrowego stylu życia wśród par, dlatego staramy się angażować w wiele akcji motywujących Polaków do ruchu i budowania dobrej formy. Jak wiemy, zarówno Ewa Chodakowska jaki i Anna Lewandowska, rozpoczęły w Polsce dotychczas nietypowy trend ćwiczeń z bliską osobą. Niemniej naszą intencją jest trening w duecie mający na celu efekt synergii – mówi Alicja Liczba, dyrektor marketingu i PR w sieci klubów fabryki Formy. – Warto również podkreślić naszą zeszłoroczną kampanię społeczną “RUSZ SIĘ” oraz tegoroczny udział Fabryki Formy w akcji „Bądź Fit” organizowanej przez magazyn Zwierciadło. Mamy nadzieję, że zamieszczone tam kupony staną się dobrym pretekstem do tego, by zacząć wspólną przygodę w walce o dobrą formę – podkreśla Alicja Liczba.

Dodaj komentarz