Odmładzające działanie pijawek

Pijawki nie tylko leczą schorzenia takie jak nadciśnienie, zakrzepica żył czy choroby układu serca, ale także coraz chętniej wykorzystywane są przez płeć piękną w celu poprawy swojej urody. Mowa tutaj o maseczce liftngującej. Jak to działa i jakie efekty daje?

Dobroczynne działanie

Możliwość pielęgnacji ciała i ograniczenia procesów starzenia skóry przy wykorzystaniu pijawek http://pijawki.abros.pl/ była znana już od dawna. Zgodnie z najnowszymi badaniami, prowadzonymi nad substancjami gruczołów ślinowych pijawek, wykazano istnienie substancji, które mogą mieć wpływ na stan skóry, jej napięcie, ukrwienie oraz konsystencję.

Jak wygląda „zabieg”?

Pacjenta poddaje się zabiegowi hrudoterapii w miejscu, w którym odczuwa  dolegliwości lub w okolicy wątroby. Następnie hirudozwiązki wymieszane z krwią są wyciskane z pijawki przez specjalistę wykonującego zabieg i powstała w ten sposób maseczka nakładana jest na twarz pacjenta, którą powinno się wcześniej dokładnie zdezynfekować.  Maseczkę zmywa się po ok. 20 minutach.

Efekty

Krew pacjenta, którą pobrano podczas zabiegu hirudeterapii, jest doskonale funkcjonującą maseczką liftingującą. Już po pierwszym takim „seansie” skóra jest napięta, nawilżona, rozświetlona i gładka. Dodatkowo staje się ona delikatna, a płytkie zmarszczki i przebarwienia są zniwelowane. Co więcej, maseczka ma korzystne działanie na skórę trądzikową oraz posiadającą inne zmiany chorobowe – łagodzi i zmniejsza stany zapalne oraz podrażnienia.

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami stosuje się także w redukcji cellulitu, pajączków i zmian łuszczycowych. Aby utrwalić efekty zabiegu zaleca się powtórzenie go dwa razy.

Co sprawia, że maseczka z pijawek jest tak skuteczna?

W ślinie pijawki znajduje się wiele cennych związków. Hialuronidaza, elastaza i kolagenoza redukują napięcie tkanki łącznej i zwiększają przenikanie do skóry pozostałych związków. Substancja histaminopodobna odpowiada za rozszerzanie naczyń skórnych i zwiększa w ten sposób ukrwienie danej okolicy. Znajdujące się w ślinie lipidy i kwasy fosfatydowe wzmacniają warstwę ochronną skóry. Występujące hormony sterydowe, takie jak: kortyzol, dehydroepiandrosteron, androsteron, testosteron, progesteron i estradiol odpowiadają za młody wygląd skóry. Śmiało można zatem stwierdzić, że maseczka liftingująca jest w 100% naturalna.

Dodaj komentarz