Smuklejsze ciało do wakacji

Piękno kontrolowane - zdjęcieZa oknem wyższe temperatury, coraz więcej słońca, urlop zaplanowany i wszystko byłoby cudowanie, gdyby nie fakt, że przez jesień i zimę przybyło nam kilka kilogramów, a w okolicy brzucha pojawiły się charakterystyczne wałeczki. Jak schudnąć przed latem i cieszyć się smukłą sylwetką na plaży?

Według badań TNS OBOP ponad 60 proc. kobiet, twierdzi, że waży za dużo, a co druga Polka ma za sobą choćby próbę zrzucenia zbędnych kilogramów. Diety najczęściej wprowadzamy w swoje życie przed ważnymi wydarzeniami jak ślub, sylwester lub po prostu przed wyjazdem na wakacje.

Siła zdrowych nawyków

Najczęściej wybieraną przez nas metodą, dzięki której chcemy osiągnąć zgrabną sylwetkę jest dieta, warto jednak pamiętać, aby nie pomylić jej z głodówką. Nasze posiłki powinny zawierać odpowiednią dawkę węglowodanów, białek, tłuszczów, błonnika oraz witamin i składników mineralnych, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Podczas odchudzania nie możemy zapominać też o wprowadzeniu w życie kilku zdrowych nawyków. Jednym z nich jest śniadanie. Dzięki temu posiłkowi dostarczymy organizmowi energii na cały dzień i będziemy w stanie ograniczyć napady głodu, które mogą nam towarzyszyć. Dodatkowo powinniśmy pić około 8 szklanek wody dziennie. Dieta to jednak nie wszystko, bardzo istotny jest także ruch. Nie musimy pokonywać długich dystansów biegając, wystarczy zaparkować dalej od miejsca pracy, co zmusi nas do pokonania tego dystansu pieszo lub zamienić windę na schody, a samochód na rower.
W trakcie odchudzania wiele pań stosuje także specyfiki, które spowodować mają szybsze i łatwiejsze spalenie tkanki tłuszczowej i poprawę jędrności skóry. – Same kremy, serum i żele wyszczuplające nie zapewnią nam oszałamiających efektów, za to odpowiedni masaż ciała plus profesjonalne preparaty, mogą spowodować, że w ciągu kliku tygodni stracimy nawet kilkanaście centymetrów – mówi Monika Walnik, fizjoterapeuta z Kliniki Urody Mona Lisa. – Regularny masaż prowadzi do rozdrobnienia i usunięcia tłuszczu z komórek, a poprzez poprawę przemiany materii do jego szybkiego spalenia – dodaje. Jeżeli zdecydujemy się na wykonywanie go samodzielnie w domu, musimy pamiętać o bardzo ważnej zasadzie, a mianowicie o nakładaniu niewielkiej ilości preparatu na fragment skóry i wmasowywaniu go do momentu, aż całkiem wchłonie się w nasze ciało.

Profesjonalnie wskocz w bikini

Domowe masaże, peelingi czy naprzemienne natryski są skuteczne, jednak, gdy ich efekty nie są zadowalające, powinniśmy udać się do salonu kosmetycznego i skorzystać z profesjonalnych metod, odchudzania, które działają na głębsze partie naszej skóry. Najpopularniejszymi zabiegami odchudzającymi i likwidującymi cellulit jest Endermologie LPG i Elektrostymujacja BOOT z terapią cieplną. – Endermologie LPG to jeden z najskuteczniejszych zabiegów mechanicznych, który doskonale modeluje i ujędrnia nasze ciało – mówi Monika Walnik, fizjoterapeuta z Kliniki Urody Mona Lisa. Zabieg ten naśladuje ruchy masażysty i wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy zbudowanej z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. – Pod wpływem ciśnienia, między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, wówczas jest on rolowany od wewnątrz i na zewnątrz, w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji – wyjaśnia Monika Walnik. Endermologie LPG stymuluje produkcje kolagenu i elastyny nawet o 130%, dzięki czemu nasza skóra jest napięta, jędrna i gładsza. Dodatkowo zabieg ten pozytywnie oddziałowej także na nasze krążenie, usprawniając system limfatyczny. Ponadto stymuluje on receptory nerwowe, unaczynienia, eliminuje toksyny i pobudza organizm do efektywniejszej wymiany komórkowej.
Drugą skuteczną metodą jest Elektrostymujacja BOOT. Zbieg ten, dzięki specjalnym elektrodom powodującym kontrolowane skurcze mięśni, pobudza metabolizm pacjentki oraz redukuje cellulit. – Jest to metoda, podczas której wykorzystujemy terapię cieplną i za pomocą specjalnych pasów podgrzewamy temperaturę skóry pacjentki do 40 stopni Celsjusza – mówi Monika Walnik, fizjoterapeuta z Kliniki Urody Mona Lisa. – Dzięki temu przyspieszamy procesy chemiczne w naszych komórkach, powodujemy rozpad tkanki tłuszczowej, przedostanie się jej do układu limfatycznego, a następnie wydalenie wraz z potem przez skórę – dodaje. Zabieg ten powoduje redukcję obwodu bioder, ud i pasa, spadek wagi, wzmacnia nasze mięsnie, stymuluje cyrkulację krwi i wydalanie toksyn, a także likwiduje zwiotczenia. Skuteczność tych metod, a także liczba zabiegów, które należy wykonać, to sprawa bardzo indywidualna, jednak istotny jest fakt, że są to metody seryjne, dlatego zaleca się wykonanie od 10 do 20 zabiegów. Elektrostymujacji BOOT nie możne poddać się każdy – nie przeprowadza się jej na przykład u osób chorych na padaczkę, kobiet w ciąży czy osób walczących z różnego rodzaju nowotworami.

Dodaj komentarz