Nowoczesna pociecha – jaki prezent z okazji dnia dziecka?

Nowoczesne pociechy - wizualizacja 1Badania przeprowadzone przez EU Kids Online pokazują, że 72% dzieci w Polsce korzysta z urządzeń mobilnych i komputerów co najmniej raz w tygodniu. Tablety, smartfony i laptopy to jednak nie tylko urządzenia służące rozrywce. Technologia coraz częściej służy zdobywaniu wiedzy i komunikowaniu się z rówieśnikami. Aby wybrać odpowiedni przedmiot dla dziecka, trzeba balansować pomiędzy przydatnością i rzeczywistą potrzebą a zadowoleniem pociechy.
Małym nie trzeba wiele – prezenty dla najmłodszych
Dzieci uczą się przez wszystko, co robią. To prawda, ale trzeba pamiętać, że to od nas zależy jak zorganizujemy im czas. Dla najmłodszych wystarczą proste aplikacje, które dostarczą im odrobinę rozrywki, a zabieganym rodzicom chwilę wytchnienia. Wśród programów wartych polecenia można wymienić np.: Petting Zoo, Baby’s First Moo, czy Talking Tom Cat 2. W trakcie zabawy z tabletem należy pamiętać, że urządzenie powinno być dobrze zabezpieczone za pomocą wytrzymałego etui, aby nie uległo uszkodzeniu w trakcie zabawy.
Jeśli chcemy, aby nasze dziecko rozwijało się w towarzystwie nowoczesnej rozrywki, a nie planujemy dać do mu do ręki kosztownego tabletu, możemy zaopatrzyć się w telewizyjną przystawkę z Androidem i niedrogie urządzenie wskazujące. Dobrym rozwiązaniem będzie np. Measy U4C z kamerką, dzięki której powiększy się liczba zabawnych i rozwijających aplikacji dla najmłodszych do wypróbowania. Uzupełnieniem Measy U4C będzie natomiast żyroskopowy kontroler Measy RC11, z którego opanowaniem poradzi sobie każde dziecko.
Pomoc w nauce
Dla rodziców chcących wesprzeć dzieci w szkolnych trudach, świetnym rozwiązaniem może okazać się czytnik elektronicznych książek. Jedną z największych zalet takiego urządzenia jest to, że możemy zmieścić na nim kilkaset tytułów, dzięki czemu nasze dziecko będzie miało najpotrzebniejsze książki zawsze pod ręką. Co ważne, jeden z najpopularniejszych czytników – Kindle 5 – waży tylko 170 g. Jest więc znacznie lżejszy od przeciętnej książki. Warto także zauważyć, że większość lektur szkolnych dostępna jest w Internecie zupełnie za darmo!
Dla starszych pociech, na co dzień korzystających z tabletu, dobrym rozwiązaniem będzie zakup etui z klawiaturą. Ułatwi to sporządzanie notatek z lekcji czy wykładów, poprawi komfort pracy i dodatkowo zabezpieczy urządzenie przed uszkodzeniami, do których może dojść, przykładowo, w plecaku. W trakcie wyboru etui, warto rozejrzeć się za akcesorium, które spodoba się naszemu dziecku. Kluczem do sukcesu może być kolor.
Dla graczy
Chyba każdy chłopiec marzy o tym, żeby w przyszłości zostać profesjonalnym graczem albo testerem gier. Ku rozczarowaniu pociechy, rodzice zwykle mają w tym względzie zupełnie odmienne oczekiwania. Jednak akcesoria dla graczy przydają się nie tylko w grach i dlatego właśnie warto zwrócić na nie uwagę.
Firma Mad Catz oferuje myszy, których fizyczna konstrukcja może zmieniać się w zależności od potrzeb użytkownika. Jeśli z jednego komputera korzysta kilka osób, każda z nich może dostosować kształt myszki do rozmiarów własnej dłoni.
Myszy dla graczy cechują się ponadto precyzją i ergonomią pracy. Taki zakup poprawi nie tylko „celność” i precyzję w grach, ale również komfort na innych polach użytkowania sprzętu.
Dobrym przykładem będzie wyprofilowana, niedroga mysz ART AM-86. Co warte odnotowania posiada ona dodatkowe przyciski, które przysłużą się nie tylko graczom, ale również ułatwią przeglądanie stron internetowych czy prace w różnego rodzaju dokumentach.
Zrób sobie Dzień Dziecka
Pierwszy dzień czerwca to również świetna okazja dla rodziców, którzy mogą sprawić sobie odrobinę przyjemności i… zyskać przy okazji nieco świętego spokoju. Dlaczego zatem nie upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu?
Jeżeli nasze maleństwo jest nieznośne w samochodzie, a rodzic dostaje drgawek na samą myśl o dłuższej podróży, jest na to sposób. Wystarczy, zamontować na zagłówku uchwyt ART AX-01, umieścić w nim tablet, włączyć ulubioną kreskówkę i po kłopocie.
Typowym „problemem” w domach zazwyczaj są także nastolatki, które wyjątkowo głośno grają w gry komputerowe. Odgłosy strzałów, kroków i złowieszcza muzyka roznosi się przy tym po całym domu. Oczywiście, dzieci tłumaczą rodzicom, że bez dźwięku nie da się grać, że to cała przyjemność z gry, itd.
Dlaczego zatem nie pomyśleć o dobrych słuchawkach nausznych, które zapewnią domownikom odrobinę ciszy, a dzieciom przyzwoite doznania dźwiękowe? Przykładowo, w ofercie firmy ART znajdziemy słuchawki AP-59, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami i są dostępne w rozsądnej cenie, która nie zrujnuje większości portfeli.

Dodaj komentarz