W jaki sposób zabezpieczyć bramę przed kradzieżą?

Wysokiej jakości brama przemysłowa jest odporna na czynniki zewnętrzne do tego stopnia, że przez długie lata zachowuje ładny, schludny wygląd. Przede wszystkim jednak powinna doskonale chronić zawartość magazynu czy hali produkcyjnej, tak by niemożliwa była kradzież. Mimo wszystko zdecydowanie warto zatroszczyć się od odpowiednie zabezpieczenia, dzięki czemu będziemy pewni, że ze sprzętem czy towarem nic się nie stanie. 

Alarm do bramy przemysłowej

Bramy przemysłowe Częstochowa i nie tylko mogą zostać odpowiednio zabezpieczone w podstawowy sposób, czyli poprzez założenie alarmu. Dobrej jakości czujki ruchu mogą znakomicie wychwycić każdego złodzieja. Na dodatek, jeśli zostaną właściwie zaprogramowane, nie zareagują, kiedy przed bramą przebiegnie jakiś bezpański kot lub gdy ktoś, kto nie jest absolutnie zainteresowany włamaniem, będzie przechodził po drugiej stronie ulicy.

Alarm możemy uruchamiać podczas naszej nieobecności i oczywiście nocą. Warto go połączyć z monitoringiem, dzięki czemu później, po zgłoszeniu służbom próby kradzieży, zdecydowanie łatwiej i szybciej będzie można namierzyć potencjalnego złodzieja. 

Nie da się ukryć, że alarm to najczęściej spotykane zabezpieczenie – już sygnał dźwiękowy może odstraszyć przestępcę i tym samym uchronić nas przed ogromnymi stratami, gdyby próbowano zniszczyć bramę czy ogrodzenie. Bardzo często czujki mogą kontrolować również stan furtki, więc gdyby ktokolwiek przez nią przeskoczył, również będziemy o tym natychmiast wiedzieć.

Zabezpieczenie siłowników bramy

Złodziej chcący się przedostać przez solidną bramę będzie próbował przede wszystkim pozbyć się jej siłowników. Dlatego warto pamiętać, że te elementy muszą być odpowiednio chronione. Wystarczy, że śruby i nakrętki będą zakryte specjalnymi ochronami, które uniemożliwią ich ewentualny demontaż. 

Zdjęcie takiej osłony wymaga wykorzystania szlifierki kątowej. W razie gdybyśmy musieli to zrobić, bez problemu podłączymy urządzenie do prądu. Złodziej, by zachować ciszę, nie jest w stanie skorzystać z tego narzędzia. W związku z tym siłowniki pozostaną bezpieczne. 

Bramy przemysłowe można znaleźć na http://dwd.pl.