3 sposoby parzenia kawy – o 2 nie miałeś pojęcia!

Mała czarna lub espresso z mlekiem to napoje, które podbiły serca ludzi na całym świecie. Jednak nam nadal mało i chcemy odkrywać wszystkie oblicza kawowych smaków. Z tego powodu idealnym rozwiązaniem jest testowanie różnego rodzaju sposobów jej parzenia. W tym artykule poznasz aż 3 patenty, ale o drugim na pewno nie miałeś pojęcia.

Sposób nr 1 – po turecku

Zaparzenie kawy po turecku polega na jej ugotowaniu z dodatkiem przypraw, na przykład kardamonu lub cynamonu, i cukru lub miodu. Dzięki temu kawa wydobywa z siebie niepowtarzalny aromat, a dodanie owych ulepszaczy smaku możesz sprawić, że poczujemy w niej wiele ciekawych nut smakowych. Warto jednak pamiętać, że małą czarną należy postawić na małym ogniu, ponieważ w przeciwnym razie może się szybko przypalić i nici z kawowego rytuału.

Sposób nr 2 – kawa jak z kawiarni bez ekspresu!

Potrzebny ci będzie zaparzacz do herbaty, który pozwala na oddzielenie napoju od fusów. Możesz również wyposażyć się w mini spieniacz do mleka lub po prostu mały słoik. Do tego ulubione dodatki do kawy, czyli cukier, miód, czekolada albo inne przyprawy.

Sposób przygotowania prezentuje się następująco:

  1. Do zaparzacza wsypujesz kawę, wstawiasz wodę w czajniku, mleko przelewasz do kubka i spieniasz lub wlewasz do słoika, i mocno potrząsasz do uzyskania pianki.
  2. Kawę zalewasz, następnie po 2-4 minutach oddzielasz espresso od resztek z ziaren i wlewasz do czystego kubka. Dekorujesz ubitym mlekiem, słodzisz wedle uznania.

Kawa jak z kawiarni gotowa!

Sposób nr 3 – szybka kawa w nowoczesnym stylu!

Nie da się ukryć, że wyżej wymienione sposoby parzenia i podawania espresso zajmują mnóstwo czasu i powierzchni. Później również trzeba po takim kawowym rytuale posprzątać. Nie każdy ma na to czas. Dlatego w 3 sposobie zdradzamy patent na pyszną kawę dla zabieganych, czyli…

Aromatyczna i pyszna kawa w saszetkach. Przygotowanie jej to bułka z masłem. Po prostu wlewasz wodę do ekspresu, wkładasz saszetkę i podkładasz kubek. W czasie, gdy kawa się parzy, możesz zrobić śniadanie, schować do torby lunch albo włączyć zmywarkę. 

Nie ma nic lepszego, niż szybka kawa pads o poranku! Co ciekawsze, gdy masz już ekspres ciśnieniowy, wystarczy, że kupisz saszetki, by rozkoszować się szybką i przede wszystkim rajską kawą każdego dnia.