Dlaczego warto wybrać się na urlop do Albanii

albaniaPołożona w Europie południowej Albania wciąż niedoceniana jest przez polskich turystów, a szkoda. Kraj ten posiada bowiem dostęp do Morza Adriatyckiego oraz Jońskiego, a jej wybrzeże liczy sobie 360 kilometrów co w połączeniu z klimatem śródziemnomorskim powinno zachęcić do jej częstszego odwiedzania. Dzięki wycieczkom samolotowym z Bielska-Białej można już za niewielkie pieniądze poznać to urokliwe miejsce.

Tym którzy urlopów nie lubią spędzać jedynie wylegując się na plaży, Albania oferuje wiele niezwykłych miejsc które zrobią wrażenie na wszystkich miłośnikach turystyki. Punktem do którego najchętniej udają się odwiedzający ten kraj jest Porto Palermo- zatoka w pobliżu Himary, na południowym krańcu kraju. Kusi ona czystą, ciepłą wodą, a także tajemniczym zamkiem na półwyspie, który jest jednym z nielicznych symboli niegdysiejszego Imperium Osmańskiego. Miłośnicy historii nie mogą pozwolić sobie na ominięcie Kruji. Nad miastem tym bowiem góruje doskonale zachowana średniowieczna wartownia, która dla Albańczyków jest skarbem narodowym. Osoby, które zdecydują odwiedzić się to państwo koniecznie powinni odwiedzić Szkodre, przy mieście tym znajduje się Jezioro Szkoderskie- które jest największym akwenem wodnym znajdującym się na Bałkanach. Dla leniuchów idealnym miejscem wypoczynku będzie Sarnda, uznawana za najpiękniejszy albański kurort. Wart uwagi jest również Kanion Osum. Momentami wije się on przez górskie wąwozy, których strome ściany mają nawet do 100 m wysokości.
Oczywiście to tylko niewielki ułamek miejsc jakie oferuje turystom Albania. Warto zatem planując urlop wziąć ten kraj pod uwagę. A za pomocą wycieczek samolotowych Bielska-Białej można spędzić urlop aktywnie, a przede wszystkim niedrogo.

Dodaj komentarz