Jak wybrać dobrą przychodnię?

hospital-661274_640Każdy z nas, chcąc nie chcąc, raz na jakiś czas musi udać się z wizytą do lekarza. Zazwyczaj kojarzy nam się ta konieczność ze staniem w kolejce do rejestracji, a potem z siedzeniem przed drzwiami gabinetu, w oczekiwaniu na swoją kolej. Zdarza się, że nie lubimy chodzić do konkretnej przychodni, głównie ze względu na panujący w niej bałagan i niemiłą atmosferę. Pamiętajmy jednak, że w chwili obecnej w naszym kraju nie ma rejonizacji, dzięki czemu możemy zapisać się do przychodni w Częstochowiea mieszkać np. w Kłobucku lub Myszkowie.

Dobra poradnia, do której każdy będzie chciał przychodzić to taka, która sprawnie funkcjonuje i dba o każdego swojego pacjenta. Każdy z nas chce być dobrze traktowany i witany uśmiechem, jeśli jednak w rejestracji jesteśmy obsługiwani przez panią, która traktuje nas z góry i wygląda jakby zjadła kilogram cytryn na śniadanie, to wizyta w takiej przychodni nie będzie nam się miło kojarzyć. W dobrej przychodni panie w rejestracji dla każdego mają miłe słowo i nawet przy trudnych pacjentach zachowują spokój i życzliwość. Starają się, aby jak najszybciej obsłużyć pacjenta, a także pomóc mu rozwiązać każdy problem.
Wybierając przychodnię, warto zwrócić uwagę na godziny w jakich jest otwarta. Obecnie wiele osób pracuje w trybie dwuzmianowym lub w ruchomych godzinach, co powoduje, że krótko otwarta przychodnia nie zapewni odpowiedniej pomocy.
Sprawnie funkcjonująca przychodnia nie odmówi nam przyjęcia w momencie, gdy nie zapisaliśmy się wcześniej na wizytę do lekarza. W niektórych placówkach bardzo często pacjenci, którzy niespodziewanie zachorowali są odprawiani z kwitkiem i zmuszeni przyjść dopiero na drugi dzień, ponieważ nie mieli wcześniej wyciągniętej karty do lekarza.
Powinniśmy mieć również możliwość bezproblemowego umówienia wizyty domowej, która przez większość przychodni i lekarzy traktowana jest jako zło konieczne.

Każda dobra przychodnia powinna świadczyć usługi wysokiej jakości oraz traktować swoich pacjentów z szacunkiem. Na jej wyposażeniu powinien się znaleźć najlepszy sprzęt, który umożliwi szybką diagnostykę i prawidłowe leczenie. Dobra przychodnia oferuje pomoc wielu specjalistów oraz wykonanie większości zleconych przez lekarzy badań.

Dodaj komentarz