Dlaczego warto zastosować hirudoterapię?

Hirudoterapia jest powszechnie znana i stosowana od czasów starożytnych. Swoją skuteczność zawdzięcza substancjom zdrowotnym znajdującym się w gruczołach ślinowych pijawek. Te małe żyjątka pobierając krew wprowadzają do organizmu człowieka potrzebne do codziennego funkcjonowania związki.

Jak działają hirudozwiązki?

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami opiera się na przykładaniu ich do ciała pacjenta w odpowiednich miejscach, tak aby zwiększyć skuteczność terapii. W gruczołach ślinowych żyjątek znajdują się hirudozwiązki odpowiedzialne za poprawę funkcjonowania organizmu oraz zwiększenie szansy na pokonanie przechodzonej choroby.

Wśród hirudozwiązków znajdują się m.in. gilatyna, hementyna, hirudyna i aparyza. Są one odpowiedzialne za krzepnięcie krwi, przeciwdziałają nowotworom i przerzutom, niwelują powstanie zakrzepów, poprawiają płynność i zmniejszają lepkość krwi oraz działają przeciwbólowo. Inne wspomagają organizm w walce z miażdżycą czy spowalniają proces starzenia się.

Co zmienia w organizmie hirudoterapia?

Hirudoterapia przede wszystkim poprawia ogólne funkcjonowanie całego organizmu osoby poddawanej terapii. Wpływają na lepsze działanie różnych układów człowieka, w tym krążenia, nerwowego czy pokarmowego. Leczenie pijawkami może być stosowane jako kompleksowa kuracja, dzięki temu zwiększana jest wydajność całego organizmu.

Hirudoterapia to również dobre wsparcie dla prowadzonego leczenia w przypadku zaawansowanych stadiów różnych chorób. Należy jednak pamiętać, że niektóre schorzenia i przyjmowane leki mogą wykluczyć pacjenta z zabiegu.

Więcej na temat leczenia pijawkami, rodzajów terapii oraz możliwości zastosowania pijawek w medycynie można znaleźć na specjalnej stronie http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz