Z roku na rok coraz więcej Polaków zaczyna zmagać się z różnego rodzaju uczuleniami. Jednym z najbardziej dokuczliwych jest alergia na kurz, a mówiąc ściślej, na znajdujące się
w nim odchody roztoczy. Te małe pajęczaki lubią wilgotne i ciepłe środowisko, dlatego też nasze łóżka, zwłaszcza pościel, są dla nich idealnym miejscem do życia. Objawy uczulenia na kurz, czyli m.in.: wodnisty katar, duszności, czy łzawiące oczy uniemożliwiają spokojny sen. Jednak nie tylko roztocza mogą być powodem tych przykrych dolegliwości. Podobne symptomy występują przy uczuleniu na pierze. Co zatem powinny zrobić osoby cierpiące na te przypadłości, by nic nie zakłócało ich snu, a rano budziły się wypoczęte?
Porządek przede wszystkim
Jeśli kurz jest jednym z największych wrogów naszego zdrowia i spokojnego snu, warto pamiętać, by jak najczęściej sprzątać i wietrzyć sypialnię oraz całe mieszkanie.
Z pokoju, w którym śpimy, powinny zniknąć dywan oraz inne przedmioty, np. figurki czy świeczniki „przyciągające” te pełne roztoczy drobinki. Dobrze jest też zrezygnować z firan czy żaluzji, a zamiast nich wybrać zasłony z łatwego do prania i prasowania materiału.
Kołdra dla alergika
Drugą niezwykle ważną sprawą jest wybór odpowiedniej pościeli. Zarówno osoby uczulone na pierze, jak i te, które mają alergię na kurz, muszą zrezygnować z puchowych kołder i poduszek, a zamiast nich wybrać produkty dedykowane alergikom. Może to być, np. lekka
i bardzo trwała kołdra antyalergiczna z włókna syntetycznego, pokryta uszlachetnioną woskiem pszczelim bawełną. Inna propozycja to kołdra z syntetycznym wypełnieniem powleczona materiałem z włókna bambusowego. Tkanina ta ma właściwości antygrzybicze i bakteriobójcze. Ponadto szybko schnie, dzięki czemu pościel można łatwo wysuszyć po praniu, a w czasie użytkowania nie gromadzi się w niej wilgoć, którą tak lubią roztocza. Kołdry i poduszki dla alergików znajdziemy na: https://expertsnu.pl/.