Narzędzia do efektywnej nauki języka angielskiego

Chcesz podnieść poziom swojego angielskiego, ale nie wiesz, jakie narzędzia przydadzą się do efektywnej nauki? Nie musisz szukać płatnych aplikacji i programów. W tym artykule zdradzamy najlepsze triki na naukę angielskiego za pomocą bezpłatnych narzędzi, które możesz zgromadzić na swoim telefonie, tablecie lub laptopie.

Narzędzia do nauki angielskiego – jak szukać?

Musisz zacząć od tego, co oferuje internet. Jest tego naprawdę sporo. Począwszy od blogów językowych, a skończywszy na apkach czy nawet kontach w mediach społecznościowych. Kluczem jest rozdzielenie wartościowej treści na moduły i stworzenie zakładek w przeglądarce. Genialne są oczywiście serwisy, gdzie znajdziemy porady językowe. Mogą być w formie pisanej – blogi, konta na Instagramie czy infografiki na Pintereście. Inne narzędzia to te w formie filmów – kanały na YouTube, serwisy streamingowe z serialami i filmami, które można oglądać bez lektora.

Warto również polubić podcasty. To naprawdę skarbnica wiedzy z różnych dziedzin. Oczywiście nie zapominajmy o blogach, prowadzonych w języku angielskim. Warto też zasubskrybować magazyny obcojęzyczne w formie PDF czy poszukać czasopism o tematyce, która nas interesuje i zamówić prenumeratę.

Telefon i laptop – wykorzystaj efektywnie

Wiele osób praktykuje naukę wzrokową. Możemy więc ustawić na tapetę zdjęcie słówek i tłumaczenia, które chcemy poznać. Inny sposób, to notowanie codziennych zadań po angielsku lub prowadzenie elektronicznego dziennika. Dużo daje zmienienie ustawić językowych w telefonie i laptopie, i aplikacjach, z których codziennie korzystamy. Większość programów do nauki języka znajdziemy także w tak zwanym sklepie play lub app store. Każdy z nich może się przydać w zależności od poziomu, na jakim jesteśmy pod względem znajomości języka.

Jak się uczyć wydajnie?

Mimo szeregu dostępnych programów i metod, nie zawsze mamy wystarczającą ilość motywacji. Wtedy z pomocą przyjdzie nam kurs, na którym poznamy język angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ w szkole. To może być dobry krok do przygody z językiem i wniesienia się na wyższy poziom.