Nowoczesne posadzki z żywicy – jak o nie dbać?

Stosowane dawniej, przede wszystkim w garażach czy halach, posadzki żywiczne coraz częściej odnajdują również zastosowanie w mieszkaniach i domach rodzinnych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, kiedy chcemy utrzymać nasze lokum w stylu minimalistycznym. Jest też szczególnie polecanym materiałem dla alergików, ponieważ nie posiada łączeń, w których gromadzi się brud. Projektów zastosowania takich podłóg jest naprawdę wiele i każdy znajdzie coś dla siebie.

Posadzki żywiczne – w jaki sposób je pielęgnować?

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest regularne usuwanie z powierzchni posadzek kurzu, piasku, a także rozlanych substancji chemicznych, olejów czy smarów. Zalecane jest również codzienne sprzątanie po zakończeniu wszelkich prac, które mogły pobrudzić posadzkę. Do codziennej pielęgnacji posadzek żywicznych stosuje się standardowe preparaty do utrzymywania czystości podłóg. W zależności od wielkości czyszczonej powierzchni, mycie posadzek wykonywać można ręcznie lub mechanicznie.

Należy wybierać tylko dobrej jakości środki myjące, aby nie pozostawiały smug i zacieków a czyszczonej powierzchni nadadzą delikatny połysk. Nie wolno stosować preparatów na bazie benzyny lub rozpuszczalnika, ponieważ może to uszkodzić podłogę. Szorstkie posadzki żywiczne na bazie naturalnego kruszywa należy myć za pomocą specjalistycznych urządzeń mechanicznych. Za ich pomocą naniesiony zostaje preparat czyszczący, a następnie usunięty wraz z brudem.

Podłogi z żywicy – konserwacja

Zaleca się okresowo stosowanie preparatów konserwujących, zawierających w swym składzie krzem oraz polimery. Tego rodzaju środki utrudniają osadzenie się brudu na posadzce, a także ułatwiają i przyspieszają kolejne mycie. Chcąc przedłużyć żywotność takiej podłogi niezbędne jest regularne kontrolowanie w celu wykrycia i usunięcia drobnych uszkodzeń. Tak prawidłowo przeprowadzona naprawa zabezpiecza przed wnikaniem w warstwę podposadzkową wody i substancji chemicznych. W razie dużego ubytku zaleca się wyciąć uszkodzony fragment i wypełnić go żywicą.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.