Czym różni się od siebie pedicure męski i damski?

hug-663190_640Zadbane stopy są wizytówką zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Popękane, brzydkie pięty i paznokcie bardzo źle świadczą o ich właścicielu. Niechlujność może także przyczynić się do powstawania stanów zapalnych i powracających odcisków. Odpowiednia pielęgnacja stóp nie jest trudna, wystarczy stosowanie właściwych kosmetyków oraz systematyczność.

Piękna i zdrowa skóra

Skóra stóp powinna być elastyczna, nawilżona i gładka. Jeżeli nie dba się o nią właściwie, staje się szorstka, twarda i zrogowaciała. Po pewnym czasie może także zacząć się kruszyć i pękać. Naskórek grubieje ze względu na nieustanny nacisk i tarcie – w ten sposób próbuje bronić się przed szkodliwymi czynnikami. Skóra stóp mężczyzn jest dodatkowo narażona na nadmierne przesuszanie się i rogowacenie. Jest grubsza niż u kobiet i ma mało gruczołów łojowych, które odpowiadają za prawidłowe natłuszczenie.

Do stóp męskich salon easynails.pl we Wrocławiu używa specjalnych przyborów kosmetycznych, które umożliwiają szybsze i skuteczniejsze usuwanie suchego naskórka. Najpierw stopy należy odpowiednio zmiękczyć w kąpieli, po czym stosuje się specjalne preparaty. Następnie można bezpiecznie usunąć skórki przy paznokciach i złuścić zrogowaciałe pięty. Odpowiedni pedicure powinien zakończyć się opiłowaniem i nadaniem kształtu wszystkim paznokciom oraz wmasowaniem w skórę środków odżywczych.

Uciążliwe przypadki

Bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja i zachowywanie higieny. Każdy mężczyzna w swojej kosmetyczce powinien trzymać tarkę do stóp oraz specjalny krem nawilżający. Bardzo ważne jest też odpowiednie cięcie paznokci – trzeba je ucinać na prosto, by nie wrastały w skórę po bokach. Jeżeli skóra stóp jest bardzo zniszczona, sposoby domowe nie pomogą. W takim wypadku trzeba koniecznie udać się do gabinetu kosmetycznego. Pedikiurzystka może np. zaproponować wykonanie zabiegu Callus Peel, który skutecznie usunie nadmiar suchej i nieestetycznej skóry. Warto pamiętać, że wizyty u kosmetyczki nie są czymś nieprzyjemnym. Często łączą się z wykonaniem odprężającego masażu stóp.

Dodaj komentarz