Różne rodzaje manicure’u

thumbs-791709_640Specjaliści w dziedzinie kosmetyki estetycznej z roku na rok wymyślają coraz to nowsze metody nie tylko nakładania makijażu, ale również manicure’u. Niektóre techniki mają za zadanie szokować ludzi, inne jednak skupiają się na wydobyciu piękna ludzkiego ciała oraz skóry.

Najlepsza jest klasyka

Mowa tutaj na przykład o manicurze klasycznym. Jest to metoda, której zadaniem nie jest zadziwianie osób postronnych, a pokazanie dłoni w jak najpiękniejszym wydaniu. Na manicure klasyczny często decydują się na przykład nauczycielki czy panie pracujące w biurze oraz panie biznesmen. Wiąże się to z tym, że jest to prosty, ale zarazem elegancki sposób nakładania lakieru oraz dbania o skórę dłoni. Nie jest ekstrawagancki, dlatego sprawdza się w wielu miejscach pracy. W niektórych posiadanie tak delikatnie pomalowanych paznokci jest nawet lepiej postrzegane od tych bez jakiegokolwiek lakieru. Manicure klasyczny jest niezwykle prosty. Ogranicza się jedynie do odsunięcia lub pozbycia się skórek (wedle życzeń klienta), spiłowania paznokci na odpowiedni kształt, a następnie odtłuszczenia płytki i położenia wybranego lakieru. Może to być tylko jedna warstwa lub dwie – to również zależy od woli klienta.

A może hybryda?

Ciekawym rozwiązaniem jest również hybryda. To technika nakładania manicure’u współcześnie stosowana niemal we wszystkich salonach kosmetycznych, na przykład w Easy Nails. Jest połączeniem klasyki z żelowymi tipsami. Najlepiej sprawdza się u kobiet, które nie mają czasu, aby co parę dni malować paznokcie lub chodzić do kosmetyczki. Jednocześnie są one zmuszone do tego, aby ich dłonie zawsze były nieskazitelne. Taka hybryda utrzymuje się na paznokciach do dwóch, a nawet trzech tygodni. Decydując się na manicure hybrydowy, warto również pomyśleć o pedicurze. Ma on jeszcze dłuższą trwałość, bo nawet do miesiąca. Kosmetyczki z Easy Nails nie polecają jednak hybrydy klientom, które lubią często zmieniać kolory na swoich paznokciach. Wtedy ta technika będzie nieopłacalna. W takiej sytuacji lepiej jednak zdecydować się na manicure klasyczny.

Dodaj komentarz