Złocista opalenizna na wiosnę!

Kiedy przychodzą cieplejsze dni, zakładamy zwiewniejszą odzież – sukienki czy spódniczki. Jednak aby nasze nogi prezentowały się nieziemsko, przydałaby im się piękna opalenizna. Jak wiadomo, słońce o tej porze roku jeszcze nie grzeje aż tak bardzo, by móc się na nim wylegiwać przez pół dnia. Solarium ze względów zdrowotnych również nie polecamy. Warto więc zastosować najbezpieczniejszą metodę opalania – opalanie natryskowe.

Jak wygląda opalanie natryskowe?

Zwykle w salonach kosmetycznych używa się maszyn airbrush. Zabieg trwa około 30 minut i wykonywany jest w specjalnej kabinie. Kosmetyczka wówczas za pomocą specjalnego urządzenia rozpyla na naszym ciele preparat opalający w postaci delikatnej mgiełki. Jak taki płyn działa na naszą skórę? Opalenizna to wynik reakcji chemicznej, która zachodzi między składnikami znajdującymi się w preparacie i aminokwasami w warstwie rogowej naszego naskórka. Zwykle pożądany efekt widoczny jest po ok. 8 godzinach od zabiegu.

Zalety zabiegu

Przede wszystkim opalanie natryskowe przeznaczone jest dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą korzystać z solarium czy opalania się na słońcu. Jak wiadomo, opalanie natryskowe w przeciwieństwie do tych dwóch metod, jest całkowicie bezpieczne. Warty uwagi jest fakt, że zabieg nie powoduje starzenia się skóry, a wręcz przeciwnie – głęboko ją nawilża i odżywia, zapobiegając wiotczeniu i starzeniu. Z takiego zabiegu bez obaw mogą korzystać alergicy, ponieważ używane preparaty opalające nie zawierają składników uczulających. Opalanie natryskowe polecane jest również osobom mającym nowotwory skóry czy kobietom w ciąży. Warto również zaznaczyć, że w odróżnieniu od różnych samoopalaczy i kremów brązujących, zabieg gwarantuje równomierną opaleniznę.

Musimy jednak liczyć się z faktem, że i opalanie natryskowe ma swoje wady. Opalenizna utrzymuje się jedynie od 5 do 7 dni – kolor stopniowo zanika, ponieważ nasz naskórek się łuszczy.

Jeśli interesuje Cię opalanie natryskowe, zajrzyj na stronę: http://opalanie-natryskowe.com/, gdzie dowiesz się więcej o samym zabiegu oraz jego kosztach.

Dodaj komentarz