Z angielskim przez świat

Znajomość języków obcych jest niezwykle przydatną umiejętnością, zwłaszcza, gdy szukamy pracy w zagranicznych firmach. Obecnie coraz więcej polskich firm prowadzi swoją działalność również zagranicą, więc pracownicy mówiący płynnie  w języku obcym, głównie angielskim, są na wagę złota. Na co powinny zwrócić uwagę osoby, które dopiero zaczynają się uczyć ? Jaką metodę wybrać, by nauka przyniosła zamierzone efekty?

W dzisiejszych czasach mamy spory wybór, jeśli chodzi o formę nauki języków obcych. Istnieje wiele szkół internetowych, które oferują swoje usługi online. Zapewne jest to wygodną formą nauki, ale czy lepszą od tradycyjnej stacjonarnej szkoły językowej? Decydując się na ten sposób nauczania mamy możliwość samodzielnego wyboru miejsca i czasu zdobywania wiedzy, co jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem, jednak czy dobrym?  Gdy uczymy się nowych rzeczy, popełniamy sporą ilość błędów. Tak samo jest z językiem obcym. Musi być obok nas osoba, która nam wszystko dokładnie wytłumaczy i w razie potrzeby powtórzy. Jej brak sprawi, że bardzo szybko się zniechęcimy.

Warto zatem zdecydować się na stacjonarną szkołę językową, która ma bardzo bogatą ofertę zajęć. Można wybrać zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne. Dzięki tym pierwszym osiągniemy najlepsze rezultaty, ponieważ sukces tkwi w konwersacji. Na tym też polega zyskująca coraz większą popularność metoda Callana, wprowadzona przez Robina Callana w 1960 r., którą oferuje kurs angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.
Na początku metody tej używano w armii, w celu nauczenia żołnierzy języka mówionego w szybki sposób. Ta forma nauki polega na zadawaniu uczniom pytań związanych ze słownictwem wprowadzanym na danej lekcji i oczekiwaniu szybkiej odpowiedzi bez czasu na dłuższe zastanowienie się. Co ważne, używać można tylko tego języka, którego się uczymy. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim powtarzanie materiału, podczas gdy nauczyciel ma za zadanie natychmiast poprawiać błędy w wypowiedziach uczniów. W ten sposób osoby uczą się poprawnego formułowania zdań.
Jeśli zależy nam na dobrej pracy, to warto poświęcić swój czas na naukę języka obcego.

Dodaj komentarz