Zapewnij sobie godną starość

Czy dzisiejsi 20-30 latkowie mogą liczyć na godną emeryturę? Niestety nie i wszystko wskazuje na to, że pomimo wysokich zarobków na starość przyjdzie im żyć w niezbyt dobrym komforcie. To właśnie dlatego o środki finansowe na godną przyszłość należy zadbać samodzielnie, a dobry plan oszczędzania na emeryturę jest obowiązkiem każdego z nas. Dzisiaj jedną z lepszych opcji, by właśnie takie świadczenie móc zapewnić sobie na dobrych warunkach, jest dodatkowe ubezpieczenie. Jak połączyć ubezpieczenie na życie z inwestowaniem na przyszłość? Dowiedzcie się już teraz.

Ubezpieczenie oszczędnościowe na emeryturę

Dla przyszłych emerytów oferowane są dzisiaj dogodne produkty inwestycyjne, które jednocześnie gwarantują ubezpieczenie na życie oraz umożliwiają plan oszczędzania na emeryturę na elastycznych warunkach. Ubezpieczenia oszczędnościowe cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem, ponieważ dają komfort i pewność uzyskania dodatkowego świadczenia pieniężnego w podeszłym wieku. To pewna emerytura, która umożliwia:

  • gwarancję wypłaty zgromadzonych środków, które uległy pomnożeniu,
  • premię roczną oraz premię końcową, czyli uzyskanie nadwyżek pieniędzy zgromadzonych w procesie inwestowania comiesięcznych składek,
  • zabezpieczenie bliskich, dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu na życie,
  • elastyczne rozwiązanie na miarę indywidualnych potrzeb.

Korzyści, na jakie można liczyć

Możesz mieć pewność, że składki które wniesiesz na dodatkową emeryturę zostaną w bezpieczny sposób pomnożone. Dzięki temu w chwili wypłaty świadczenia ubezpieczony otrzymuje więcej, aniżeli wniósł. To dodatkowy bonus, który z całą pewnością przydaje się seniorom. Pewna emerytura zapewnia też otrzymanie premii, które są dodatkowym źródłem środków finansowych. Taka premia może być wypłacana raz w roku albo z dniem zakończenia umowy.

Co więcej, wraz z planem oszczędzania na emeryturę, podpisywana jest najczęściej polisa ubezpieczeniowa na życie. Ta jest gwarantem zabezpieczenia swoich bliskich na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Suma ubezpieczenia jest zależna tylko od wysokości wpłacanych składek, a ich wartość określa ubezpieczający się, dla którego istotna jest nie tylko pewna emerytura, ale także los jego najbliższych.

Elastyczne warunki umowy

To osoba, która decyduje się na produkt inwestycyjny w ramach zapewnienia sobie godnego życia w przyszłości, ma wpływ na warunki umowy. To ona określa czas trwania umowy – im jest dłuższy, tym lepiej. To również ona określa swoje możliwości finansowe w zakresie spłacania comiesięcznych składek. Ważne, by ich wysokość nie zaburzała domowego budżetu i nie była zbyt dużym obciążeniem.

Warunki dodatkowej emerytury można na każdym etapie trwania umowy zmieniać. Dokładnie tak samo można zmieniać warunki ubezpieczenia na życie. To dzięki temu polisa zapewnia komfort i bezpieczeństwo i w żaden sposób nie wpływa na codzienne życie. Daje za to ulgę i niweluje zmartwienia w kwestii przyszłego życia na emeryturze oraz zapewnienia godnego bytowania swoim bliskim.