Zadbane stopy i paznokcie

feet-931921_640

Kobiety codziennie poświęcają wiele czasu na zabiegi, które mają sprawić, że będą wyglądać atrakcyjnie i estetycznie. Dla wielu podstawą jest odpowiedni strój i makijaż, a poza tym depilacja, peeling, nawilżanie skóry, zabiegi na twarz, a także manicure i pedicure. Ten ostatni zabieg często przysparza wielu kłopotów.

Zadbane stopy

Na wygląd stóp składa się wiele czynników. Na niektóre nie mamy wpływu, między innymi na wielkość czy budowę. Możemy nieco pomóc naszym stopom na przykład nosząc wygodne obuwie, które nie będzie wykoślawiać i zniekształcać ułożenia palców. Oprócz tego bardzo ważny jest też wygląd skóry. W tym przypadku podstawą jest tarka do stóp lub pumeks, które pomogą usunąć zrogowaciały naskórek. Jeśli wykonuje się ten zabieg codziennie, na przykład w trakcie kąpieli, skóra stóp pozostaje gładka i miękka. Ponadto można zastosować również peeling i kremy nawilżające i zmiękczające skórę.

Co zrobić więcej?

Jeśli problem ze skórą stóp jest bardziej poważny, można je odmoczyć w wodzie z solą kosmetyczną. Dzięki temu skóra stanie się bardziej miękka i będzie łatwiej usunąć nawet bardzo twarde skórki. Dodatkowym atutem takich zabiegów jest ich działanie relaksacyjne. Ciepła kąpiel w aromatyzowanej soli odpręża i zmniejsza stres. Kolejnym krokiem mogą być zabiegi parafinowe, dzięki którym skóra będzie gładka i nawilżona na dłużej. W skrajnych przypadkach, kiedy ma się poważny problem z rogowaceniem skóry, konieczna może być wizyta u dermatologa, który zaleci odpowiednią pielęgnację.

Paznokcie

Chcąc, by stopy wyglądały naprawdę estetycznie i atrakcyjnie, warto szczególnie zadbać o wygląd paznokci. To na nie jako pierwsze większość osób zwraca uwagę. Często pedicure przysparza wielu kłopotów w warunkach domowych, dlatego warto wybrać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, gdzie odpowiednio przeszkolone osoby wykonają taki zabieg zgodnie ze standardami bezpieczeństwa. Dzięki temu efekt z pewnością będzie zachwycający. Mamy wiele możliwości, dzięki którym paznokcie będą wyglądać naprawdę estetycznie i pięknie, niezależnie od okoliczności.

Dodaj komentarz