Specjaliści z branży IT spotkają się pod Wawelem

keyboard-453795_12804 grudnia do Krakowa zjadą się specjaliści z branży IT, by dyskutować na temat bezpieczeństwa sieci informatycznych. Wydarzenie podzielone będzie na trzy sesje, dotyczące tematyki Firewall i VPN, Secure Mail oraz Network Security.
Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu konferencji: Kongres Bezpieczeństwa Sieci GigaCon. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów firm, osób podejmujących decyzje dotyczące wyboru i wdrożenia rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT, a także wszystkich instytucji wykorzystujących w swojej działalności nowoczesne technologie.
Prelegenci poruszą tematykę związaną m.in. z kontrolą dostępu, zarządzaniem przepływem informacji, systemami kontroli włamań, systemami firewall i VPN czy bezpieczeństwem transakcji elektronicznych.
W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo IT, jest niezwykle istotne. Często możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jakie zagrożenia czyhają na użytkowników sieci, zwłaszcza firmowych. Dlatego efektywne zarządzanie infrastrukturą IT powinno być traktowane w przedsiębiorstwach priorytetowo – mówi Grzegorz Oleksy, dyrektor firmy Axence i jeden z prelegentów konferencji. – Odpowiednie podejście do tego tematu, pozwala na duże oszczędności i wzrost poziomu bezpieczeństwa sieci, do którego zalicza się również kontrola legalności oprogramowania. Mam tu na myśli nie tylko ochronę przed wyciekiem danych, ale również wykrywanie incydentów dzięki monitorowaniu wykorzystania stacji roboczych przez użytkowników – dodaje.
Oprócz wykładów organizatorzy zaplanowali wystawę najnowszych rozwiązań i produktów z zakresu bezpieczeństwa sieci.
Kongres Bezpieczeństwa Sieci to cykliczna impreza zrzeszająca specjalistów z branży nowych technologii. Spotkania odbywają się w różnych miastach na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz