Obudowa ZALMAN Z11 Neo: Futurystyczny design i duża pojemność

Z11NEO_miniUznany model w nowej, ulepszonej wersji

Kraków, Polska, 1 grudnia 2014 – Firma ZALMAN zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowej obudowy komputerowej Z11 Neo. Pojemna jednostka Z11 Plus zaskarbiła sobie szerokie grono fanów, a teraz powraca w nowej, odświeżonej wersji Neo. Przemyślana struktura chłodzenia, 5 fabrycznie zainstalowanych wentylatorów i efektowny wygląd – to wszystko sprawia, że ZALMAN Z11 Neo stanowi atrakcyjną propozycję dla użytkowników wymagających od obudowy swojego komputera nie tylko ciszy i pojemnego wnętrza, ale też przykuwającego wzrok wyglądu.

ZALMAN Z11 Neo utrzymuje niską temperaturę zainstalowanych wewnątrz komponentów dzięki rozbudowanej strukturze obiegu powietrza. Za bardzo dobrą wentylację obudowy odpowiada kilka wlotów powietrza umiejscowionych ze wszystkich stron konstrukcji. Obieg powietrza stymuluje aż 5 fabrycznie zainstalowanych wentylatorów – trzy z przodu, jeden górny i jeden tylny. Dwa z nich posiadają niebieskie podświetlenie diodami LED, nadające obudowie efektowną błękitną poświatę. Do dyspozycji użytkownika pozostają 3 miejsca na dodatkowe 120-milimetrowe wentylatory, jeśli zajdzie potrzeba jeszcze wydajniejszego chłodzenia.

Górną ściankę obudowy można alternatywnie wykorzystać do instalacji chłodnicy systemu chłodzenia cieczą o długości 240 mm. Na przedniej i dolnej ściance znajduje się filtr przeciwkurzowy, który można zdemontować i umyć pod bieżącą wodą. Dla wygody użytkownika i lepszych warunków wentylacji producent przewidział przepusty na okablowanie, które można poprowadzić za tacką płyty głównej. Przenoszenie drgań z elementów aktywnych ograniczono do minimum dzięki gumowym nóżkom i podstawkom pod zasilaczem.

Obudowa daje możliwość instalacji sześciu 3,5” dysków twardych, dwóch dysków twardych lub SSD 2,5” oraz trzech napędów optycznych (lub innych urządzeń 5,25”). Obsługa sześciu zatok na dyski 3,5” jest całkowicie beznarzędziowa – wystarczy założyć na dysk szyny i wsunąć w odpowiednią zatokę. W czarnym, wysokim na 410 mm wnętrzu zmieści się pełnowymiarowa płyta główna ATX, cooler procesora o wysokości do 175 mm oraz karta graficzna o długości do 400 mm. Do dyspozycji użytkownika pozostaje także 7 slotów PCI.

Z boku obudowy producent zainstalował akrylowe okno, dzięki któremu podejrzymy sprzęt w trakcie pracy – to kolejny ukłon w stronę użytkowników szczególnie zainteresowanych moddingiem i wyglądem wnętrza swego zestawu. Przedni panel pokryty jest w całości materiałem o fakturze szczotkowanego aluminium, a u jego szczytu zamontowano rozsuwaną klapkę skrywającą napęd optyczny w zatoce 5,25”.

Na górnym panelu obudowy znajdują się cztery porty USB – po dwa w standardzie 2.0 i 3.0, gniazdo słuchawkowe oraz mikrofonowe, wyłącznik oraz przycisk reset. W ramach panelu wkomponowano też półeczkę, na której można położyć np. smartfon ładowany z gniazda USB.

Wymiary obudowy ZALMAN Z11 Neo to 515 (D) x 205 (S) x 465 (W) mm.

Specyfikacja:
Model
ZALMAN Z11 Neo
Typ obudowy
Midi Tower ATX
Kompatybilność z płytami głównymi
Standard ATX / Mini ITX / Micro ATX
Kompatybilność z kartami graficznymi
Do 400 mm długości
Wymiary
515 (D) x 205 (S) x 465 (W) mm
Materiał
Stal, plastik
Liczba zatok
3 zatoki wewnętrzne 5.25”
6 zatok wewnętrznych 3.5” / 2.5”
2 zatoki zewnętrzne 2.5”
Liczba slotów rozszerzeń
7
Fabryczna wentylacja
2 x 80 mm przedni
1 x 120 mm przedni z podświetleniem LED
1 x 120 mm górny z podświetleniem LED
1 x 120 mm tylny
Porty I/O (przedni panel)
2 x USB 3.0
2 x USB 2.0
1 gniazdo mikrofonowe
1 gniazdo słuchawkowe
Kolor
Czarny

Gwarancja i cena:
Sugerowana cena detaliczna obudowy ZALMAN Z11 Neo nie jest jeszcze znana.

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Dodaj komentarz