Rozważny czy romantyczny – jaki styl faceta podoba się kobietom i czy warto się zmienić?

Istnieje wiele stereotypów na temat tego, jaki styl faceta podoba się kobietom. Rozważny czy romantyczny? A może raczej intelektualista czy lekkoduch, wszak mężczyzna pragmatyczny zwykle skupiony jest na rozwoju osobistym, czyli zawodowym, natomiast romantyk często nie stąpa twardo po ziemi i poszukuje ideałów, tak w życiu zawodowym, jak i osobistym, co sprawia, że dla wielu kobiet nie jest najlepszym materiałem na partnera. Jednak dziś nie będziemy mówić tak wiele o osobowości, a dla odmiany skupimy się na wyglądzie, choć kobiety przecież szukają czegoś więcej…

Romantyk i rozważny nie jedno mają imię

Zanim skupimy się na wyglądzie powiemy nieco więcej o typach romantyków. Jeśli chodzi o usposobienie, to według nas żaden nie nadaje się na partnera. Ani ten, który szuka ideałów, wszak prędzej czy później wymieni Cię na nowszy model, gdyż chemia nie trwa wiecznie, ani typ werterowski, który będzie nadwrażliwy i to kobieta w takim związku będzie „nosić spodnie”. Oczywiście kobiety chciałyby romantyka, który cały czas będzie o nie zabiegał i zaskakiwał gestami potwierdzającymi uczucie. Jednak prawda jest taka, że mężczyzna może się tak zachowywać tylko przez krótki, czas, a gdy związek spowszednieje, to i romantyczne gesty się ulotnią. Dla niektórych kobiet mężczyzna rozważny będzie zbyt nudny już na samym początku, wszak spontaniczność to nie jest jego drugie imię. Niemniej jednak życie, to nie komedia romantyczna, dlatego na dłuższą metę, to z odpowiedzialnym i przewidywalnym mężczyzną kobiety wolą się związać. A teraz przejdźmy już do sedna…czyli stylu romantyka i rozważnego faceta. Zaczniemy od fryzury i zarostu.

Krótki praktyczny jeżyk czy długi pompadour – czyli jakie fryzury podobają się kobietom

Tu Was zaskoczymy, a może nie, gdyż ile kobiet tyle gustów. Jedne wolą ultra męskich mężczyzn w nowoczesnym wydaniu, czyli z praktycznym, przystrzyżonym quiffem albo wzorkami wygolonymi na przystrzyżonych włosach. Niewątpliwie drugi typ fryzury pokazuje, że masz sporo fantazji i nie zawsze lubisz oczywiste rozwiązania. Jeśli jesteś jednak typem rozważnego, to pewnie zastanowisz się nad tym czy za miesiąc z wzorkami nie będziesz wyglądać głupio, gdy już po wakacjach wrócisz do pracy albo przytomnie zauważysz, że przy takiej fryzurze bez częstszych wizyt u fryzjera się nie obejdzie. Wtedy wybierzesz tradycyjny quiff albo fryzurę na rzymianina, czyli klasyczne cięcie z krótką grzywką. To fryzury ponadczasowe, które nigdy nie wychodzą z mody. Jeśli jesteś typem romantyka, to możesz wybrać dłuższą fryzurę, czyli pompadour, będziesz wszak wyglądać jak sam król czyli Elvis w swoich najlepszych czasach, a nie tych z kiczowatym kostiumem i pierścieniami na rękach albo jak wolisz Edward ze Zmierzchu. Swój czub musisz oczywiście układać na mokro, a w tym pomogą Ci kosmetyki męskie layrite. Przede wszystkim musisz zakupić szampon layrite, który świetnie sprawdzi się do mycia włosów i zmywania z niej pomady o mocnym chwycie. Właśnie ten ostatni kosmetyk będzie Ci najbardziej potrzebny, choć przyda się również spray do utrwalenia fryzury.

Bez zarostu czy z zarostem – co podoba się kobietom?

Kolejną kwestią jest zarost. Lepiej z zarostem kilkudniowym, brodą czy bez zarostu. Obecnie brody znów powracają do łask, a kobiety lubią typ drwala lub eleganckiego dżentelmena z brodą. To, co denerwowało je w brodach, to przede wszystkim osadzające się w nich drobinki jedzenia, z kruszących się pokarmów, wnikające zapachy, a także szorstkość. Ta ostania przede wszystkim. Odpowiednia pielęgnacja brody i kosmetyki załatwią sprawę. Może się jednak okazać, że zarost nie jest Ci pisany, gdyż jest dość skąpy, a próby jego zagęszczenia nie wychodzą. Nie przejmuj się tym zbytnio, bo wiele kobiet preferuje gładko ogolonych facetów. Nie ma zatem jednego kanonu jeśli chodzi o zarost. Oczywiście jeśli wybierasz fryzurę typu pompadour, to z trzydniowym zarostem możesz wyglądać dobrze, jednak z brodą już niekoniecznie. Pamiętaj, że fryzura i zarost muszą być do siebie dopasowane. Zawsze możesz poradzić się barbera.

Swobodny look czy odprasowany jak z modowego katalogu – co wybrać?

Jeśli chodzi o stylizację, to zarówno swobodny look jest dla kobiet atrakcyjny, jak i ten niczym z modowego katalogu. Oczywiście przesadnie wymuskani mężczyźni większości kobiet się nie podobają, wszak ich wygląd świadczy o tym, że do wyjścia przygotowują się dość długo, a tu kobieta chce wieść prym i być tą, na którą partner czeka. Niezależnie, co ubierzesz – chinosy czy męskie cygaretki nie możesz przesadnie eksponować swoich skarpet. Nie powinieneś również naśladować mody z dobieraniem długich skarpet do sportowego stroju czy krótkich spodenek, gdyż to naprawdę nie wygląda dobrze.

W swoich stylizacjach możesz być zarówno rozważny, jak i romantyczny. Nie musisz się zmieniać, bycie sobą jest najlepszą opcją, choć oczywiście warto pracować nad swoimi wadami.