Sucha zabudowa wnętrz – czy warto ją stosować?

Technologia suchej zabudowy to nieodłączny element wykańczania wnętrz. Cieszy się ogromną popularnością, ponieważ dzięki niej można szybko przeprowadzić remont, wykończyć wnętrza na wiele sposobów, a także postawić ściankę działową czy wykonać sufit podwieszany. Możliwości jest naprawdę wiele, ale jedno jest pewne – jej podstawowym zadaniem jest praktyczne wykorzystanie przestrzeni trudnej do aranżacji. Co jeszcze warto wiedzieć o tym systemie?

Sucha zabudowa – do czego ją wykorzystujemy?

Szybki i sprawny remont, który nie pochłania dużej ilości pieniędzy to marzenie każdego. Tak samo jak nieograniczone możliwości kreowania wnętrz i idealne dostosowanie produktu do użytkownika, to tylko niektóre z cech suchej zabudowy. Samo pojęcie suchej zabudowy głównie stosuje się w odniesieniu do płyt gipsowo-kartonowych.

Sucha zabudowa oznacza całościowy system pozwalający na budowę ścian działowych, sufitów podwieszanych, jak i zabudowy poddaszy. Jak każdy wie, poza samymi płytami gipsowo-kartonowymi, w jego skład wchodzą różnego rodzaju akcesoria montażowe, w tym profile czy taśmy łączące styki płyt.

Ciągły postęp technologiczny sprawia, że produkty do suchej zabudowy są wysoce wyspecjalizowane. Dzięki niej możemy odbudować skosy na poddaszu, zbudować sufit podwieszany czy też wykonać suche tynki na ścianach murowanych.

Wykorzystuje się ją wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest ciężka do aranżacji. Taka sucha zabudowa wnętrz zapewnia dużą elastyczność i wszechstronność działania. Dodatkowo dzięki zastosowaniu płyt gipsowo-kartonowych można osiągnąć różnorodne kształty – łukowe, koliste lub faliste.

Gdzie stosujemy suchą zabudowę?

Ze względu na swoje właściwości systemy suchej zabudowy nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia. Można je wykorzystywać przykładowo w pomieszczeniach o niewielkiej wilgotności do montażu sufitów podwieszanych, budowy ścianek działowych lub jako okładziny ścienne i sufitowe.

Systemy suchej zabudowy znajdują szerokie zastosowanie w różnych obiektach budowlanych:

  • w budownictwie mieszkaniowym,
  • w hotelach,
  • w obiektach biurowych,
  • w obiektach sportowych,
  • w centrach handlowych.

Więcej na stronie: https://termobud.com.pl.