Precyzyjna kontrola i zmienne gabaryty – ZALMAN prezentuje mysz ZM-GM4

ZM-GM4_miniMyszka, która dopasuje się do gracza

Kraków, Polska, 4 czerwca 2014 – Firma ZALMAN przedstawiła gamingową mysz ZM-GM4 „Knossos”, która umożliwia dokładne dostosowanie jej gabarytów i ciężaru do upodobań użytkownika. Dzięki temu będzie pewnie i wygodnie leżeć w dłoni każdego gracza. Wyposażona została także w precyzyjny sensor, wytrzymałe przełączniki Omron i 8 programowalnych przycisków.

Podstawową cechą charakterystyczną nowej gamingowej myszy ZALMANA jest możliwość idealnego dopasowania jej do dłoni. Zarówno obydwie boczne ścianki, jak i tył myszy można odkręcić dołączonym do niej narzędziem i tym samym wyregulować szerokość, długość oraz wysokość urządzenia. Po otwarciu umieszczonego w środkowej części magazynka użytkownik może ponadto kontrolować wagę gryzonia, usuwając 3.5-gramowe odważniki, których domyślnie umieszczono tu 6 – łącznie więc można zmienić wagę nawet o 21 gram. Kiedy chwyt jest już pewny i kontroler dobrze leży w dłoni gracza, dołączony śrubokręcik można schować wewnątrz obudowy myszy, by w razie potrzeby zawsze mieć go pod ręką.

ZALMAN ZM-GM4 to nie tylko rozwiązania korzystnie wpływające na ergonomię. Mysz cechuje się też wysoką precyzją, za którą odpowiada bardzo dokładny, laserowy sensor Avago A9800. Dzięki rozdzielczości 8200 DPI, częstotliwości próbkowania 1000 Hz, a także przetwarzaniu 12 000 klatek na sekundę produkt firmy ZALMAN oferuje czułość, jaką powinien docenić niejeden entuzjasta dynamicznych gier komputerowych. Wygodny przycisk na górnej powierzchni ZM-GM4 pozwala na szybkie przełączanie się między czterema poziomami precyzji – od 800 do 8200 DPI, a aktualnie używany tryb pozostaje w pamięci urządzenia nawet po wyłączeniu komputera.

Na „Knossos” znalazło się miejsce w sumie dla 8 programowalnych przycisków, do których konfiguracji użytkownik ma dostęp z poziomu specjalnego oprogramowania sterownika. Panel daje też możliwość zmiany rozdzielczości, czułości poszczególnych osi, szybkości przewijania rolką czy podwójnego kliknięcia. Wszystkie te ustawienia zapisać można w ramach jednego z trzech dostępnych profili.

 

Wielu użytkownikom może przypaść do gustu futurystyczny, przyciągający wzrok wygląd ZALMAN ZM-GM4. Intrygujący design uzupełniają praktyczne rozwiązania, takie jak filtr przeciwzakłóceniowy na przewodzie USB, pozłacana wtyczka czy oplot zapobiegający plątaniu się kabla. Długość przewodu to 1.8 metra.

Specyfikacja:
Model
ZALMAN ZM-GM4
Typ
Mysz laserowa
Sensor
Avago A9800
Rodzaj połączenia
Przewodowa
Rozdzielczość
800-8200 DPI
Liczba przycisków
8
Szybkość przetwarzania obrazu
12 000 klatek/s
Długość kabla
1,8 m
Przewidywana wytrzymałość klawiszy/przycisków
5 mln wciśnięć
Waga
135 g + 21 g
Interfejs
USB
Dodatki
Odważniki 6 x 3.5 g, filtr przeciwzakłóceniowy, pozłacana wtyczka USB.

Gwarancja i cena:
Sugerowana cena detaliczna myszy ZALMAN ZM-GM4 wynosi 200 zł brutto.

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Dodaj komentarz