Poradnik działkowca – konserwujemy ogród

Każdy działkowicz wie, jak ważne jest odpowiednie pielęgnowanie nie tylko ogródka działkowego i szklarni, ale również przybudówki. Dzięki temu będziemy mieli gdzie przenocować, schować się przez burzą lub przechowywać rzeczy niezbędne do pielęgnowania działki. W tym artykule poradnikowym podpowiemy, o co zadbać w pierwszej kolejności i jak poradzić sobie z typowymi awariami na działce.

Działka na medal – o co zadbać po zimie?

Zimą raczej w ogóle nie przebywamy na działce, chyba że po to, by sprawdzić, czy śnieg nie narobił szkód i na przykład nie zepsuł dachu lub czy grad lub wiatr nie wybiły okien. Często więc wiosną czeka nas bardzo dużo pracy po zimie.

Gdy tylko robi się cieplej, idziemy na działkę oporządzić teren i domek działkowy. Wtedy najczęściej możemy też dostrzec awarie, które wymagają naprawy. A to dach przecieka, a to okno jest nieszczelne – w takich sytuacjach warto poznać sposoby na szybkie pozbycie się owych uszczerbków.

Jak poradzić sobie z przeciekającym dachem?

Najczęściej po zimie awarii ulega dach, więc trzeba go naprawić w pierwszej kolejności. Idealnym wyjściem będzie całkowita wymiana pokrycia dachowego i zastąpienie go tanią, ale dobrej jakości blachą trapezową.

Blacha trapezowa słynie z bardzo wysokiej odporności na niekorzystne działanie pogody. Grad, czy silny deszcze lub wiatr są jej nie straszne. Z tego powodu cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród deweloperów stawiających magazyny, czy hale przemysłowe, ale i wśród osób, które posiadają działki, altany i inne przydomowe budynki. Najlepsze blachy możesz znaleźć na tej stronie internetowej: https://glinmet.pl/.

Prace, które warto wykonać na działce

Na pewno zaraz po odejściu zimy warto trochę posprzątać na działce. Przede wszystkim usunąć rośliny i resztki krzewów z jesieni, pozamiatać lub nawieźć glebę. Chłodniejsze dni możemy również wykorzystać na zrobienie porządki w działkowym domu lub pomieszczeniu na narzędzia ogrodowe. Dzięki temu prace wiosenne, takie jak sadzenie nowych roślin lub warzyw, pójdą szybciej, a my będziemy mogli cieszyć się zadbanym ogrodem.