Philips: odświeżone projektory PicoPix już dostępne w Polsce

PicoPix_3614_03W sprzedaży pojawiły się nowe, kieszonkowe projektory Philips PicoPix, wyposażone w mocniejszą lampę LED. Większa jasność świecenia przekłada się na wyższy komfort ich użytkowania w każdych warunkach.

Philips PicoPix 3614 to następca flagowego modelu PPX 3610 z Androidem. Nieco tańszy PicoPix 3414 zastępuje w ofercie marki Philips model PPX 3410. W stosunku do poprzedników, oba nowe pikoprojektory cechują się o 40% większym współczynnikiem jasności. Wynosi on teraz aż 140 ANSI lumenów.

Dzięki mocniejszej lampie LED RGB, odświeżone projektory nie tylko lepiej świecą w ciemności, ale pozwalają również uzyskać dużo wyraźniejszy obraz przy świetle dziennym. W efekcie kieszonkowe urządzenia Philips PicoPix są teraz jeszcze bardziej uniwersalne. Sprawdzą się nie tylko w zastosowaniach typowo biznesowych, ale również jako gadżet dedykowany dla entuzjastów filmów i seriali.

Wyświetlany przez urządzenia obraz ma rozdzielczość 854 x 480 pikseli, a osiągalna przekątna to 120 cali. Współczynnik kontrastu wynosi 1000:1, natomiast żywotność lampy LED sięga 30 000 godzin. Pikoprojektory Philips PPX 3414 jak i PPX 3614 są niezwykle mobilne. Ważą odpowiednio 270 i 284 g, przy wymiarach 105 x 105 x 31,5 mm.

Oba modele zostały wyposażone w 4 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię, dzięki której mogą nawet przez 2 godziny pracować bez zasilania sieciowego. Odtwarzają większość popularnych formatów wideo, plików graficznych oraz dokumenty zapisane w formatach Microsoft Office i PDF. Urządzenia mają wbudowany głośnik. Oferują również szeroki zestaw złączy: A/V, jack 3,5 mm, VGA, mini-HDMI i USB z obsługą MHL.

Flagowy model PicoPix 3614 wyposażony został w moduł Wi-Fi z obsługą DLNA, co pozwala na bezpośredni streaming wideo z urządzeń podłączonych do sieci lokalnej. Jego atutem jest również system Android, pozwalający na uruchamianie aplikacji mobilnych.

Odświeżona seria projektorów PicoPix jest w pełni zgodna z akcesoriami dedykowanymi dla poprzednich modeli: stacją muzyczną i modułem DVB-T. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia do nich opcjonalnego okablowania, w tym dedykowanej przejściówki dla urządzeń Apple.

Projektory są już dostępne w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się od 1429 PLN w przypadku PicoPix 3414 i 1629 PLN za model PicoPix 3614. Oba urządzenie objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta.

Wkrótce w sprzedaży pojawi się również dedykowany do zastosowań biznesowych Philips PicoPix 3514 – edycja z torbą podróżną i zestawem funkcjonalnych akcesoriów.

Dodaj komentarz