Soundbook X3 – głośnik Bluetooth klasy premium z radiem FM, mikrofonem i NFC

miniKraków, Polska, 28 stycznia 2014 – firma Bayan Audio wprowadza nowy model bezprzewodowego głośnika Bluetooth z radiem FM i funkcją zestawu głośnomówiącego z rodziny Soundbook. Soundbook X3, bo o nim mowa, oparty jest na 20-watowym wzmacniaczu, czyli o 5W mocniejszym niż w mniejszej wersji Soundbooka.

Soundbook X3 wykorzystuje zaawansowane kodeki aptX do bezprzewodowego przesyłania dźwięku, przy zachowaniu jego wysokiej jakości. Głośnik uzyskuje łączność przy pomocy standardu Bluetooth 4.0, pozostając w zgodzie z wersjami 2.1 i wyższymi. Zintegrowany moduł NFC pozwala na błyskawiczne łączenie się z kompatybilnymi urządzeniami za pomocą dotyku. Za redukcję szumu odpowiada system TDMA. Współczynnik zawartości harmonicznych (THD) określający poziom zniekształceń dźwięku wynosi w przypadku Soundbooka X3 mniej niż 2%. Oprócz połączenia bezprzewodowego jest też możliwość podłączenia źródła dźwięku za pomocą 3,5mm wtyczki mini jack.

Wyświetlacz LED znajdujący się na przednim panelu urządzenia podaje informacje o stanie baterii, częstotliwości radia FM oraz wskazuje aktualne źródło dźwięku.

Bateria Soundbooka X3 pozwala na maksymalnie 10 godzin odtwarzania muzyki przy połączeniu Bluetooth.

Soundbook X3 wyróżnia się eleganckim i nowoczesnym wyglądem. Wykorzystanie aluminium nie tylko zapewnia solidne wykończenie, ale także korzystnie wpływa na akustykę. W oprawie głośnika wbudowana jest antena radiowa. Dodatkowo z tyłu urządzenia znajduje się dodatkowy port USB, pozwalający naładować telefon czy odtwarzacz mp3.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom najlepszych możliwych wrażeń dźwiękowych. Zwracamy uwagę także na ponadczasowy design oraz łatwość obsługi – mówi Prash Vadgama, CEO firmy Bayan Audio. Poświęciliśmy dużo czasu na dopracowanie głośników, które dobrze współgrałyby z materiałami, z których wykonaliśmy obudowę oraz zastosowanym wzmacniaczem. Dzięki temu bez znaczenia czy słuchamy łagodnych tonów muzyki klasycznej, czy potężnego basu w utworze R’n’B, Soundbook X3 zapewni nie tylko odpowiednią moc, ale także czystość i szczegółowość dźwięku.

Soundbook X3 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: niebiesko-turkusowej oraz czarno-pomarańczowej.

Ceny i dostępność:

Sugerowana cena detaliczna głośnika Bayan Audio Soundbook X3 to 1299 zł brutto. Dystrybutorem produktów Bayan Audio na Polskę jest firma Horn Distribution S.A.

Specyfikacja techniczna:

Model
Soundbook X3
Wzmacniacz
20W Stereo
Głośniki
4x głośniki neodymowe 1,5″ typu long-throw
1x membrana bierna 3″
Zakres częstotliwości pasma przenoszenia
50-20 000 Hz
Łączność bezprzewodowa
Bluetooth 4.0 aptX, NFC
Wejścia
3,5 mm minijack, USB
Wyjścia
3,5 mm minijack
Dodatkowe funkcje
Radio FM, wbudowany mikrofon do prowadzenia rozmów
Wymiary (mm)
242 x 47 x 130
Waga (g)
530

Gwarancja:

Bayan Audio Soundbook X3 objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Dodaj komentarz