Monitor PHILIPS SmoothTouch – 23-cale, matryca IPS oraz 10 punktów dotykowych

philipsMultidotykowy PHILIPS SmoothTouch z kamerką, głośnikami oraz mikrofonem

Kraków, Polska, 9 grudnia 2013 – Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, wprowadza na polski rynek 23-calowy panel SmoothTouch wyposażony w aż 10 punktów dotykowych. Model PHILIPS 231C5 obsługiwany za pomocą gestów idealnie nadaje się zarówno do pracy jak i rozrywki, a wbudowana kamerka internetowa, mikrofon oraz głośniki dodatkowo poszerzają funkcjonalność urządzenia.

Pojemnościowy ekran dotykowy SmoothTouch oparty jest na matrycy IPS, która zapewnia bardzo dobre odwzorowanie kolorów, a także szerokie kąty widzenia, wynoszące 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Wygodną pracę nawet bez klawiatury umożliwia podstawa SmartStand, dzięki której użytkownik może regulować pochylenie ekranu w zakresie do 60 stopni.

Wysoka jakość obrazu i obsługa za pomocą gestów
PHILIPS 231C5 reaguje na rozmaite gesty, między innymi naciśnięcie, powiększanie, obracanie, przesuwanie i inne. Osoby, które do tej pory obsługiwały w ten sposób urządzenia mobilne, z pewnością docenią dużo większą powierzchnię roboczą niż w przypadku tabletów czy smartfonów. Ekran dotykowy PHILIPS SmoothTouch pozwala na pełne wykorzystanie funkcjonalności systemu Windows 8, gwarantując tym samym efektywną pracę oraz wygodny dostęp do multimediów. Sterowanie w grach komputerowych również może odbywać się przy wykorzystaniu gestów. Ekran pojemnościowy pokryty jest hartowanym szkłem i pozwala na obsługiwanie ekranu dziesięcioma palcami jednocześnie.

„Tablety czy smartfony stały się nieodłącznymi gadżetami i w związku z tym zmienił się również sposób, w jaki użytkownicy chcieliby komunikować się z komputerem” – mówi Thomas Schade, wiceprezes firmy MMD w Europie. „Nowy ekran SmoothTouch zapewnia szeroki wachlarz nowych doświadczeń oraz pozwala na zarządzanie komputerem przy pomocy gestów tak, jak odbywa się to w przypadku urządzeń mobilnych. 23 cale to obszar, który pozwala zarówno na wygodną pracę jak i testowanie najnowszych aplikacji wykorzystujących dotyk”.

Dzięki zastosowaniu interfejsu MHL (Mobile High Definition Link) użytkownik może przeglądać na większym ekranie zdjęcia zrobione telefonem, filmy znajdujące się na tablecie czy pracować nad dokumentami. Podłączone do monitora za pomocą MHL urządzenie jest jednocześnie ładowane.

Parametry techniczne
PHILIPS 231C5 wyposażony jest w złącza D-Sub, Display Port, HDMI, DVI-D (z HDCP). Dwa porty USB 3.0 zapewniają szybki przesył danych i zwiększają wszechstronność urządzenia. Posiadacze notebooków o niewielkiej przekątnej ekranu docenią w panelu dotykowym powierzchnię 23-calowego ekranu, który wyświetla obraz o rozdzielczości Full HD 1920×1080.

PHILIPS 231C5 przystosowany jest także do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA 100 x 100 mm.
Model ten pobiera 26,6 W w normalnym trybie pracy.
Monitor waży 5,1 kg przy wymiarach 560 × 399 × 176 mm (z podstawą).

Specyfikacja:

Model
231C5
Rozmiar panelu
23” (58,4 cm)
Typ panelu
IPS z 10 punktami dotykowymi
Podświetlenie
Białe diody LED
Natywna rozdzielczość
1920 × 1080 (60 Hz)
Kąt widzenia
178º (w poziomie) / 178º (w pionie)
Max. jasność
250 cd/m²
Typowy współczynnik kontrastu
1 000:1
Szczytowy kontrast dynamiczny
20 000 000:1
Wielkość piksela
0,265 mm
Max. liczba wyświetlanych kolorów
16,7 mln
Czas reakcji SmartResponse
5 ms (GtG)
Wejście sygnału
DisplayPort, DVI-D (z HDCP), D-Sub, MHL
Inne udogodnienia
Kamera internetowa
Wbudowane głośniki, 2×2 W
Mikrofon
Dwa złącza USB 3.0
Możliwości ekranu dotykowego
– Obsługa za pomocą dotyku lub rysika pojemnościowego
– 10 punktów dotykowych
– Hartowane szkło
Regulacja wysokości
W zakresie do 130 mm
Zużycie energii
Tryb włączony: 26,6 W
Tryb gotowości: 0,5 W

Gwarancja i cena:

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora PHILIPS 231C5 wynosi 2 089 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

Dodaj komentarz