Jak wybrać odpowiednie materiały do pokrycia dachu?

Dach to jeden z najważniejszych elementów w konstrukcji domu. Chroni przed wiatrem, deszczem i środowiskiem zewnętrznym. Dlatego bardzo ważne jest, by był trwały i odporny na grad, deszcz, śnieżyce i wichury. Jeśli szukasz takiego pokrycia dachowego, dziś doradzimy, jakie jest najlepsze, i które najbardziej się opłaca.

Dlaczego dach jest tak ważny?

Samo położenie dachu zajmuje mnóstwo czasu i musi być poprowadzone pod okiem profesjonalnej ekipy. Dlatego jeśli już w coś zainwestować to raz a dobrze. Koszty naprawy dachu są często dużo wyższe niż założenie go przy budowie domu, ponieważ wymagają więcej pracy i narażają podwykonawcę na niebezpieczeństwo.

Poza tym przeciekający dach nie niszczy również ściany, sprzęty w domu i podłogi, więc przy okazji często należy wymieniać i remontować kilka rzeczy jednocześnie.

Zalety blachodachówki – cena i właściwości

Najpopularniejsza jest blachodachówka, ponieważ nie tylko dobrze wygląda pod względem wizualnym, ale i jest trwała oraz odporna na wszystkie czynniki zewnętrze, takie jak mróz, upał, śnieg, czy gradobicia.

Jednak pamiętajmy, że zawsze dodatkowa izolacja dachu zapewni nam ciszę i nie narazi na słuchanie opadów lodu lub intensywnego deszczu.

Blachodachówki występują pod kilkoma postaciami, różnią się powłoką antykorozyjną, stopniem połysku, matu lub choćby koloru. Są droższe od blachy trapezowej i odrobinę trudniejsze w zamontowaniu. Profesjonalna blachodachówka http://glinmet.pl/blachodachowka/ jest do kupienia na tej stronie.

A może lepsza jest blacha trapezowa?

Jeśli zaś chodzi o blachę trapezową jest ona bardziej odporna na korozję i warunki atmosferyczne. Cena tego materiału jest dużo niższa. Jedynym minusem jest wygląd, ponieważ nadaje się raczej do pokryć hal, fabryk, magazynów lub garaży.

Jednak jeśli dobierzemy odpowiedni kolor i strukturę, blacha trapezowa nada się również jako budżetowe, ale dobre jakościowo pokrycie domu jednorodzinnego.

Poza tym wyróżnia ją nawet większa trwałość i przede wszystkim bardzo łatwy montaż. Możemy zakupić ją w odpowiednim wymiarze i dodatkowo uniknąć docinania.