Czuj się swobodnie na plaży

Choć zima za oknem jeszcze na dobre się nie zaczęła, to w wielu sklepach można zauważyć nową, wiosenną kolekcję ubrań, a nawet strojów kąpielowych. Jest to więc dobry moment na rozejrzenie się i zapoznanie z obowiązującymi na ten rok trendami. Jeśli zdecydujemy się na zakup stroju, to warto wcześniej wiedzieć, jaki model będzie pasował do naszej figury. Jeśli wy także nie możecie doczekać się lata i chcecie się do niego dobrze przygotować, to czytajcie dalej.

Jeśli jesteś „gruszką”

Ten typ sylwetki charakteryzuje się wąskimi ramionami, niewielkim biustem, szerszą talią oraz najszerszymi biodrami i pośladkami. Do tego rodzaju sylwetki najbardziej adekwatne będą kostiumy kąpielowe, które zredukują dysproporcje w budowie ciała, tj. góra powinna podkreślić biust (np. top we wzory lub bandeau), a dół zaakcentować  talię i wymodelować krągłe kształty (np. gładkie, jednobarwne figi z wysokim stanem). Warto wybrać górę w jaśniejszym, a dół w ciemniejszym kolorze.

Jeśli jesteś „klepsydrą”

O sylwetce typu klepsydra mówimy wtedy, gdy ramiona i biodra są jednakowej szerokości, natomiast talia jest szczupła i tworzy widoczne wcięcie między górą a dołem. Kształty te należą do bardzo uniwersalnych, ponieważ bez problemu można do nich dobrać większość dostępnych na rynku modeli strojów kąpielowych, zwłaszcza bikini Jeśli zależy nam na zaakcentowaniu atrakcyjnych miejsc sylwetki, warto zdecydować się na jednoczęściowe kostiumy kąpielowe, które mają wycięcie w talii lub na falbaniastą górę oraz figi z podwyższonym stanem.

Jeśli jesteś „jabłkiem”

Cechą rozpoznawczą tego typu sylwetki jest pełna, kobieca figura, a wszelkie krągłości umiejscowione są w pobliżu brzucha. Aby centralna część ciała zyskała ładny kształt, warto zdecydować się na jednoczęściowy strój kąpielowy o jednorodnej barwie, który pozbawiony jest wszelkich wzorów. Doskonale będzie prezentować się  zestawienie długiego topu i majtek. Przy tego rodzaju figurze należy wystrzegać się biodrówek, esów-floresów i kokard w okolicach brzucha, ponieważ poszerzy to optycznie sylwetkę.

Pamiętajmy, że moda damska to nie tylko sukienki, bluzki czy buty. Stroje kąpielowe również się w nią wpisują.

Dodaj komentarz