Cuda natury – medycyna naturalna

Nie wiesz, czy stosować medycynę naturalną? Boisz się leczenia pijawkami? Przeczytaj nasz artykuł.

W dzisiejszych czasach ludzie powracają do medycyny naturalnej. Wiele osób, uważa, że oprócz stosowania medycyny konwencjonalnej, warto korzystać z dóbr natury. Do homeopatii przekonali się również lekarze, którzy radzą ją potraktować jako leczenie wspomagające. Stosowanie ziół i pozostałych leków homeopatycznych szczególnie przydatne jest przy chorobach autoimmunologicznych, gdzie organizm odrzuca lub w niewielkim stopniu reaguje na lekarstwa. Każdy z nas również powinien wspomagać się w okresie jesienno-zimowym naturalnymi specyfikami, aby zachować zdrowie w czasie zwiększonej zachorowalności na grypy i wirusy.

Medycyna naturalna to nie tylko zioła, ale również inne organizmy, np. pijawki. Hirudoterapię, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami można stosować w wielu przypadkach, ponieważ wspomaga wiele układów w ciele, np. układ krążeniowy. Wszechstronność tych małych stworzeń umożliwia uporanie się z wieloma przypadłościami np. chorobami skóry, nadciśnieniem, miażdżycą, a nawet depresją. Jednak są również dolegliwości, gdzie absolutnie nie można zastosować tej metody – hemofilia, anemia oraz nowotowory złośliwie. Niewskazane jest również przystawianie pijawek osobom o wrażliwych organizmach, czyli dzieciom, starszym oraz kobietom w ciąży. Pijawki świetnie się sprawdzają również w branży kosmetycznej, gdzie wykonuje się zabiegi liftingu skóry twarzy oraz dekoltu.

W związku z tym, iż pijawka ma kontakt z krwią człowieka, niezwykle ważną kwestią jest ich jakość i miejsce hodowania. Jeżeli zdecydujemy się na tą metodę leczenia warto wybrać sprawdzony i rzetelny gabinet http://pijawki.abros.pl/, gdzie można również zakupić pijawki na własny użytek. Wiele osób na pewno nurtuje także jedno pytanie, czy przystawianie pijawek boli? Przyssanie tego małego organizmu do naszej skóry porównywane jest do ugryzienia komara lub zastrzyku, dlatego też nie należy obawiać się tego momentu zabiegu. Podsumowując, warto skorzystać z tej metody leczenia tym bardziej, iż hirudoterapia ma bardzo bogatą tradycję, przez co jej właściwości lecznicze są niepodważalne.

Dodaj komentarz