Dietetyczne obiady dla całej rodziny

W trosce o zdrowie całej rodziny, warto zadbać o to, by obiad był wartościowym posiłkiem. Często bowiem mamy tendencję do ulegania pokusie pójścia na łatwiznę. Tymczasem przygotowanie dobrego i zdrowego obiadu wcale nie musi zajmować kilku godzin. Warto w przygotowanie obiadu włączyć rodzinę.

Zupa i drugie danie?

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie wyobrażał sobie obiadu bez zupy. Dziś spokojnie można przygotować tylko zupę lub wyłącznie drugie danie, aby solidnie i ze smakiem się najeść. Dzięki dostępności różnorodnych składników szukamy nowych smaków, zaś bogactwo internetowych przepisów pozwala nam na eksperymentowanie w kuchni. Przygotowywanie obiadów może być niezłą zabawą dla całej rodziny. Pamiętaj, że gotowanie to zadanie nie tylko dla kobiety. Zachęć więc partnera i dzieci do kuchennej zabawy, a dietetyczne obiady będą elementem edukacyjnym i integracyjnym.

Jak przygotować dietetyczne obiady dla całej rodziny?

Jeżeli Twoja rodzina składa się z niejadków lub osób, które nie wszystko zjedzą, to może ci być ciężko przygotować danie, które zadowoli wszystkich. Warto jednak, by na obiadowym talerzu zawsze znalazły się warzywa. Najwięcej wartości mają warzywa surowe – na przykład w formie surówki z kapusty pekińskiej czy zielonej sałaty. Warto sięgać jednak także po warzywa gotowane – kalafior, brokuł czy żółtą fasolkę. W zimie z kolei niezastąpionym źródłem witamin są kiszonki. Zamiast tradycyjnych ziemniaków – których jednak nie należy całkiem wykluczać – warto sięgnąć po różne kasze czy ryż. Zamiast ziemniaków świetnie sprawdzi się także miks gotowanych warzyw. Mięso nie musi gościć na naszym talerzu każdego dnia. Przynajmniej dwa razy w tygodniu warto sięgnąć po dobrej jakości ryby. Raz w tygodniu można zrobić dzień wegetariański. W internecie znajdziesz wiele przepisów na dania z wykorzystaniem warzyw. Możesz też wybrać ofertę cateringu dietetycznego, na przykład na Catering dietetyczny Wrocław dostarczany przez firmę Dietykieta.

Jeżeli dbasz o zdrowie swojej rodziny, to unikaj wysoko przetworzonych produktów, dań gotowych czy zawierających mnóstwo konserwantów. Pamiętaj, aby na zakupach czytać składy dań  wybierać te, które nie mają niepotrzebnych elementów.

Dodaj komentarz