ARCHOS prezentuje nowe urządzenia mobilne oraz inteligentne gadżety

ARCHOS_50b Platinum_01Kraków, 27 sierpnia 2014 – Firma ARCHOS, pionier na rynku urządzeń z systemem Android, zaprezentuje najnowszą linię smartfonów, tabletów i akcesoriów podczas technologicznych targów IFA 2014. Nowości z serii Platinum, tablet 101 Oxygen, a także smartfony i tablety z systemem operacyjnym Windows stanowią połączenie wydajności, designu i atrakcyjnej ceny.

„Nasza najnowsza linia produktów charakteryzuje się wydajnością, nietuzinkowym designem i niezwykle korzystną ceną” – mówi Loïc Poirier, CEO firmy ARCHOS. „Naszym priorytetem jest wdrażanie technologii powszechnie dostępnej i jesteśmy dumni, że kształtujemy rynek zapewniając wysoką jakość naszych produktów, która łączy się z przystępną ceną” – dodaje Poirier.

Nowa jakość smartfonów

Najnowszy model smartfona – ARCHOS 50b Platinum bazuje na 4-rdzeniowym procesorze i wyposażony jest w 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD. System operacyjny 50b Platinum uaktualniony został do wersji Android KitKat. Dodatkowo smartfon obsługuje dwie karty SIM i aparat 8MP z autofokusem z tyłu urządzenia i 2MP z przodu z wbudowaną lampą błyskową. Przechowywanie danych i plików multimedialnych umożliwia wbudowana karta microSD o pojemności 8GB. Tylna obudowa 50b Platinum dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych.

Firma ARCHOS zapowiada również wprowadzenie smartfona 45c Platinum – mniejszej wersji modelu 50b Platinum. Oba modele dostępne będą w sprzedaży od września w sugerowanej cenie detalicznej: 50b Platinum – 539 zł, 45c Platinum – 449 zł.

Nowe doświadczenia z tabletem

Fotograf Częstochowa

ARCHOS 101 Oxygen zasilany jest czterordzeniowym procesorem ARM Cortex – A17 i oferuje 1,5 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, dzięki czemu sprawdzi się przy intensywnej pracy i zapewni sporo przestrzeni na przechowywanie plików. Urządzenie wyposażone zostało w ekran o rozdzielczości Full HD, co – wraz z wbudowaną aplikacją do odtwarzania video – umożliwi korzystanie z całej gamy multimediów. Dodatkowo tablet charakteryzuje cienka obudowa i niewielka waga, dzięki czemu może być przenoszony w plecaku, jak i torebce.

ARCHOS 101 Oxygen dostępny będzie w sprzedaży od października w sugerowanej cenie detalicznej 909 zł.

Smartfony i tablety z systemem Windows

Firma ARCHOS, bazując na swoim doświadczeniu (wprowadzonym z sukcesem model ARCHOS 9 PC – pierwszy tablet z systemem Windows 7), prezentuje kolejne modele z systemem Windows: tablet 80 Cesium oraz smartfon 40 Cesium.

ARCHOS 40 Cesium – wydajny i przystępny cenowo smartfon z systemem Windows Phone 8.1. Urządzenie pracuje na 4-rdzeniowym procesorze z serii Snapdragon 200 i wyposażone jest w 4-calowy wyświetlacz. Tylna obudowa dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych. 40 Cesium pojawi się w sprzedaży we wrześniu w sugerowanej cenie 329 zł.

ARCHOS 80 Cesium – tablet z systemem Windows 8.1, 8-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 1280×800 oraz 4-rdzeniowym procesorem Intel. Urządzenie sprawdzi się jako podręczne zastępstwo komputera w mobilnej pracy. 80 Cesium dostępny będzie na rynku od października w sugerowanej cenie 619 zł.

Inteligentne akcesoria

Firma ARCHOS umacnia swoją sieć inteligentnych urządzeń, prezentując nowe produkty, ulepszając te istniejące i stale dopracowując technologię. Urządzenia z serii ARCHOS Smart Home cechuje ciekawy design, bezprzewodowa obsługa oraz łatwa instalacja i użytkowanie.

Stacja pogodowa – kompatybilne z systemem Android, jak i iOS urządzenie mierzy temperaturę, wilgotność, jakość powietrza, ciśnienie atmosferyczne i natężenie hałasu. Posiada także sensor roślin, który pozwoli monitorować ich stan. Stacja pogodowa dostępna będzie w sprzedaży we wrześniu w sugerowanej cenie 409 zł.

ARCHOS Music Light – energooszczędna lampka LED z wbudowanym głośnikiem, która za pośrednictwem Bluetooth odtwarza włączaną przez smartfon lub tablet muzykę. Music Light współpracuje z urządzeniami z systemami Android i iOS oraz dostępna jest na rynku w cenie 199 zł.

ARCHOS Music Beany – pluszowa czapka, w którą wbudowane są słuchawki, a która jednocześnie zapewnia komfort i zachowuje styl tradycyjnej czapki. Muzyka przesyłana jest za pośrednictwem Bluetooth z urządzeń z Androidem i iOS. Music Beany dostępna będzie w sugerowanej cenie 109 zł.

IFA 2014

Portfolio produktów marki ARCHOS zaprezentowane zostanie na globalnych targach elektroniki użytkowej IFA 2014, które odbędą się 4–10 września w Berlinie. Produkty zobaczyć będzie można przy stanowisku 103 na hali nr 12. Istnieje możliwość przeprowadzenia wywiadów z przedstawicielami firmy ARCHOS po wcześniejszym zaaranżowaniu spotkania.

Dodaj komentarz