Czy warto wybrać smartphone z Windows Phone?

Nokia_Lumia_830Urządzenia z systemem Windows Phone nie cieszą się zbyt dużą popularnością na świecie. Mimo coraz lepszych wyników sprzedażowych, system Microsoftu nie może zbliżyć się do dwójki gigantów – Apple i Google. W Polsce firma z Redmond ma około 20% udziałów w rynku.
Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest niezwykle mała liczba urządzeń wyposażonych w system operacyjny Microsoftu. Oprócz smartphonów Nokii, praktycznie żaden znaczący producent nie decyduje się na umieszczanie Windowsa w swoich urządzeniach. Nie jest także tajemnicą, że Google robi wszystko by zatrzymać ekspansję Microsoftu, a brak ich aplikacji w Market Place to tylko jeden z tego przykładów. W Polsce Nokia korzysta natomiast z siły swojej marki i przywiązania do jej produktów.
„Telefony z system operacyjnym Windows Phone z pewnością docenią osoby, które od swoich urządzeń oczekują świeżego i niestandardowego wyglądu. Technicznie smartphony wyposażone w ten system nie odbiegają od modeli innych producentów, a w niektórych przypadkach są od nich znacznie bardziej zaawansowane. Dobrym przykładem produktu z Windows Phone jest Nokia Lumia 830. Ten smartphone został stworzony z myślą o miłośnikach fotografii cyfrowej. Wszystko dzięki aparatowi 10 Mpx z technologią PureView, stabilizacją obrazu, obiektywem marki Zeiss i nowym trybem seryjnym ułatwiającym robienie zdjęć poruszających się obiektów. ”- mówi Joanna Tobiszowska, Dyrektor Marketingu Firmy Komputronik S.A.
Sam system daje nam kilka ciekawych funkcji niedostępnych na innych platformach. Najbardziej charakterystyczną cechą Windows Phone są kafelki. Ten element ma tyle samo przeciwników co zwolenników, jednak zdecydowanie ułatwia nawigację w menu i pozwala na personalizację ekranu startowego tak, żeby wszystkie najważniejsze informacje były zawsze pod ręką. Na tło kafelków można wybrać dowolne zdjęcia i dopasować je tak żeby składały się w pełny obraz.
Ciekawą funkcją są „spokojne godziny”. Po jej włączeniu można odpocząć od dźwięku dzwonków i powiadomień. Zastosowanie to staje się szczególnie przydatne na spotkaniach, kiedy telefon poinformuje dzwoniących, że nie możemy odebrać połączenia, a potem poda listę osób które próbowały się dodzwonić.
Najciekawszą funkcją systemu Windows Phone jest Cortana, cyfrowa asystentka mająca konkurować z Applowską Siri i Google Now. Z Cortaną można porozmawiać, poprosić by opowiedziała Ci dowcip, sprawdziła pogodę, napisała wiadomość, wyszukała informacje w Internecie, przypomniała o zakupach kiedy będziemy w pobliżu określonego sklepu, sprawdziła natężenie ruchu, repertuar kin czy program telewizyjny. Dodatkową zaletą jest rozróżnianie zapisanych kontaktów. Cortana rozumie, że dany kontakt to żona, szef czy nasze rodzeństwo. Cyfrowa asystentka na Polskim rynku będzie dostępna już w 2015 roku.
Reasumując, smartphony z systemem Windows Phone są z pewnością niedoceniane. Stanowią bardzo ciekawą ofertę, zdecydowanie wartą rozważenia. Nokia Lumia 830, ze swoją ceną i możliwościami ma zadatki by zostać hitem sprzedażowym. Więcej telefonów z Windows Phone w salonach Komputronik w całej Polsce oraz na stronie www.komputronik.pl

***
Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.

Dodaj komentarz