ZALMAN ZM-DF12 – praktyczny wentylator z regulacją obrotów i podświetleniem

ZM-DF12_miniZaawansowana konstrukcja o długiej żywotności dla lepszego chłodzenia obudowy

Kraków, Polska, 28 kwietnia 2014 – Dobra wentylacja wnętrza obudowy komputera to sprawa kluczowa dla zachowania jak najniższych temperatur pracy poszczególnych podzespołów, a co za tym idzie, ich dłuższej żywotności oraz większych możliwości podkręcania parametrów. Firma ZALMAN zaprezentowała nowy model wentylatora ZM-DF12, który nie tylko usprawni cyrkulację powietrza wewnątrz peceta, ale zachowa także wysoką kulturę pracy i efektowny wygląd.

Specjalnie zaprojektowany podwójny wirnik z dużym i małym śmigłem maksymalizuje przepływ powietrza bez generowania denerwującego szumu. W konstrukcji wykorzystano zaawansowane, nanopolimerowe łożyska, w których smar nie zmienia swojej objętości pod wpływem temperatury, przez co zachowuje stałą siłę tarcia. Dzięki nietypowej, odwróconej konstrukcji osłony wentylatora przepływ strumienia powietrza jest jeszcze lepszy niż w typowych wentylatorach innych producentów, gdyż po zassaniu nie napotyka ono już na uchwyty podtrzymujące.

ZALMAN wyposażył również model ZM-DF12 w trójstopniowy kontroler obrotów. Dzięki przyciskowi umieszczonemu na silniczku użytkownik może w łatwy sposób przełączać wentylator w tryb cichy, normalny lub tryb wysokiej wydajności. Ta funkcja pozwala prosto dostosować urządzenie do aktualnych potrzeb, przez co ZM-DF12 sprawdzi się zarówno w systemach, które mają być przede wszystkim ciche, jak i tam, gdzie najbardziej liczy się wydajność chłodzenia.

To nie jedyna cecha produktu, która przypadnie do gustu także entuzjastom modyfikacji swoich zestawów komputerowych. Kolejną jest dynamiczne, pulsujące podświetlenie niebieskimi diodami LED, gwarantujące wyjątkowy efekt wizualny. Użytkownikom ceniącym najbardziej kulturę pracy przypadną do gustu antywibracyjne podkładki na obudowie wentylatora oraz gumowe kołeczki montażowe, które również pochłaniają wibracje, a ponadto umożliwiają szybką i beznarzędziową instalację.

ZALMAN ZM-DF12 ma standardową średnicę 120 mm i waży 135 g. Prędkości obrotowe wentylatora zawierają się w przedziale 800–1600 obrotów na minutę, zaś generowany hałas nie przekracza 33 dBA. Urządzenie zasilane jest linią 12V.

Specyfikacja:
Model
ZALMAN ZM-DF12
Wymiary
120 (D) x 120 (S) x 27 (W) mm
Waga
135 g
Prędkość obrotowa wentylatora
800–1600 RPM
Maks. przepływ powietrza
63.76 CFM
Głośność
18–33 dBA
Żywotność
500 000 godzin
Dodatkowe informacje
Pulsujące, niebieskie podświetlenie LED

Gwarancja i cena:
Sugerowana cena detaliczna wentylatora ZALMAN ZM-DF12 wynosi 55 zł brutto.
Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Dodaj komentarz