Kieszeń dyskowa to za mało: ZALMAN prezentuje ZM-WE450 z modułem Wi-Fi

ZM-WE450_miniPrzenośne urządzenie z praktycznymi funkcjami mobilnymi

Kraków, Polska, 16 kwietnia 2014 – Do oferty firmy ZALMAN dołącza dziś wielofunkcyjne urządzenie przenośne ZM-WE450. Ta zewnetrzna kieszeń na dysk twardy to nie tylko wygodny sposób przenoszenia danych zgromadzonych na HDD czy SSD, ale też wiele użytecznych funkcji mobilnych.

Po zamontowaniu 2.5” napędu w kieszeni ZM-WE450 możemy zabrać nasze dane, gdzie tylko chcemy i za pośrednictwem bardzo szybkiego portu USB 3.0 przenosić je na inne komputery. Takie połączenie nie jest jednak jedynym sposobem udostępniania zasobów dysku – kieszeń ZM-WE450 wyposażona została ponadto w wysokiej klasy moduł Wi-Fi. Dzięki obsłudze standardów 802.11 b/g/n kieszeń firmy ZALMAN może bezprzewodowo przesyłać dane do nawet 5 użytkowników jednocześnie z zachowaniem wysokiej szybkości transmisji. Pozwoli to na przykład na odtwarzanie z pamięci dysku filmu w rozdzielczości Full HD przez sieć Wi-Fi na 5 różnych ekranach.

Bolączką użytkowników wielu smartfonów i tabletów jest stosunkowo niewielka pojemność ich pamięci. Umożliwia zgromadzenie jedynie niewielkiej ilości multimediów. Dzięki przenośnej kieszeni ZM-WE450 wyposażonej w moduł Wi-Fi problem dostępności całej biblioteki filmów, muzyki, zdjęć czy dokumentów znika. Firma ZALMAN przygotowała dedykowane aplikacje dla najpopularniejszych systemów – iOS i Android – które pozwolą przeglądać zasoby dysku i bezprzewodowo odczytywać zapisane tam treści na urządzeniach mobilnych. Co więcej, połączenie Wi-Fi z kieszenią ZALMANA nie oznacza utraty dostępu do Internetu, bowiem ZM-WE450 może też pełnić rolę mostka internetowego, łącząc się w tym celu z inną siecią WLAN. Aplikacja Z-Drive Air dostępna w AppStore i Google Play pozwala na streaming multimediów, pobieranie i zapisywanie danych z dysku/na dysk, zarządzanie plikami oraz szybki podgląd zdjęć, filmów i muzyki.

Innym mankamentem wielu urządzeń przenośnych jest niewielka żywotność baterii. Także i tutaj z pomocą przychodzi ZALMAN ZM-WE450. Litowo-polimerowa bateria o pojemności 5200 mAh, w jaką wyposażono produkt, pozwala nie tylko na długotrwałą bezprzewodową pracę (do 6,5 godziny streamingu w Full HD), ale też dzielenie się tą energią z innymi urządzeniami. Kieszeń może bowiem pełnić funkcję power banku. Podłączając nasz smartfon lub tablet do portu USB, możemy w każdej chwili ładować jego baterię.

Kieszeń ZALMAN ZM-WE450 obsługuje dyski SSD/HDD w formacie 2.5” o pojemności do 2 TB ze złączami SATA I, II i III (do 300 Mb/s). Zamknięte w stylowej, grafitowej obudowie urządzenie ma rozmiary 135 (D) x 88 (S) x 22,7 (W) mm. Komunikuje się z komputerem za pośrednictwem portu USB 3.0 (maksymalna przepustowość 5 Gb/s) lub 2.0 (do 480 Mb/s), a także bezprzewodowo w standardach 802.11 b/g/n (do 150 Mb/s). Do zestawu dołączono praktyczny płócienny woreczek, gumowe nóżki, zestaw śrubek do montażu dysku, kabel USB 3.0 oraz śrubokręt.

Specyfikacja:
Model
ZALMAN ZM-WE450
Obsługiwane interfejsy USB
2.0
3.0
Obsługiwane interfejsy SATA
I, II, III (do 300 Mb/s)
Obsługiwane standardy Wi-Fi
802.11 b/g/n
Kompatybilne typy i rodzaje dysków
2.5” – SSD, HDD, do 2 TB pojemności
Maksymalna prędkość transferu danych
480 Mb/s (dla USB 2.0)
5 Gb/s (dla USB 3.0)
150 Mb/s (dla 802.11 n)
Funkcjonalności
Bezprzewodowy dysk przenośny
Dysk zewnętrzny USB 3.0
Power bank
Ładowanie
Z portu USB
Wymiary
145 (D) x 88 (S) x 22.7 (W) mm
Bateria
Litowo-polimerowa o pojemności 5200 mAh
Kompatybilne systemy plików
FAT32, NTFS
W zestawie
Śrubokręt, płócienny woreczek, kabel USB 3.0, śrubki montażowe, gumowe nóżki, instrukcja obsługi

Gwarancja i cena:
Sugerowana cena detaliczna urządzenia ZALMAN ZM-WE450 wynosi 259 zł brutto.
Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Dodaj komentarz