MODECOM MC-400-85 – bezpieczne i wydajne zasilanie

MC-400-85 3 [800x600]Grudzień 2014 – Firma MODECOM – prezentuje kolejny model bezpiecznego i wydajnego zasilacza MC-400-85. Tym razem polski producent zaproponował urządzenie o mocy 400W i sprawności 85%, które zasilą bezpiecznym i stabilnym prądem zarówno komputery biurowe, jak i do codziennego użytku.

Najnowszy model zasilacza MODECOM MC-400-85 to polakierowana na czarny kolor, nowoczesna konstrukcja, w której producent umieścił cały szereg innowacyjnych podzespołów tworzących zaawansowane układy do ochrony i sterowania napięciem. Jednym z nich jest układ aktywnego PFC, które odpowiada za korekcję przesunięć fazowych występujących podczas zmiany warunków obciążenia sieci elektrycznej. Dzięki temu zasilacz MC-400-85 może pochwalić się bardzo wysokim współczynnikiem sprawności 85% (przy obciążeniu 50%). Mówiąc wprost, zasilacz wyposażony w taki układ traci zdecydowanie mniej energii, a to z kolei pozwala obniżyć koszty jego eksploatacji nawet do 42%.

Kolejnym elementem, który ma istotny wpływ na redukcję strat energii jest zastosowana w konstrukcji zasilacza płytka PCB typu serwerowego. Ta większa o 11% i wyposażona w dwa razy więcej miedzi (56,7g) od standardowych płytek, wykazuje znakomite właściwości przewodzenia.

Warto wspomnieć również o układzie +5VSB, który zaprojektowany został z wykorzystaniem obwodu IC (microchip), dzięki czemu uzyskujemy wzmocnienie prądu wyjściowego z 2A do 3A oraz dodatkową stabilność zasilania.

W budowie MODECOM MC-400-85 zastosowano także kondensator o dużej pojemności (zapewniający więcej energii oraz stabilną pracę komputera), kondensator filtrujący (redukujący zakłócenia), dwa wzmacniacze magnetyczne (stabilizacja napięć), filtry EMI (filtrujące m.in. zakłócenia wysokiej częstotliwości), duże radiatory (do odprowadzenia ciepła), cichy wentylator o średnicy 12cm (zapewniający doskonałe chłodzenie).

Za rozprowadzenie prądu pomiędzy poszczególne podzespoły zasilane przez model MODECOM MC-400-85 odpowiada standardowy typ okablowania. Jego główną częścią stanowią dwa główne przewody zasilające: złącze ATX 20+4 pin w czarnym oplocie oraz EPS12V 4+4 pin.

Dodatkowo z zasilacza wychodzi wiązka przewodów do zasilania komponentów składająca się z: 4 x Serial ATA, 1 x 6+2-pin (PCI-E), 2 x 4-pin (HDD/ODD), 1 x 4-pin (FDD).

Sugerowana cena:

MODECOM MC-400-85: 194 zł

Okres ochrony gwarancyjnej: 24 miesiące

Dodaj komentarz