Plextor M6e – ultraszybkie dyski SSD na PCIe 2.0

M6e_PCIe_SSD_2Plextor, lider rynku pamięci masowych, wprowadza do sprzedaży nowe dyski SSD. Seria M6e korzysta z interfejsu PCI Express 2.0 x2, przez co omija „wąskie gardło” SATAIII. Wspiera przy tym standard AHCI oraz jest kompatybilna zarówno z tradycyjnymi BIOS-ami, jak i UEFI.

Dyski SSD Plextor M6e PCIe zbudowane są w oparciu o japońskie kości Toshiba Toggle NAND oraz najnowszy kontroler Marvell klasy serwerowej, model 88SS9183. Szybkość odczytu/zapisu wynosi aż 770/625 MB/s, a losowa ilość operacji wyjścia/wejścia jest równa 105 000/100 000 IOPS.

Seria M6e została zaprojektowana z myślą o graczach i entuzjastach. Na jej potrzeby opracowano autorskie oprogramowanie, optymalizujące pracę dysku w grach komputerowych, gdzie niezbędna jest bardzo szybka i stabilna wymiana danych pomiędzy poszczególnymi komponentami komputera PC.

Ciekawe: fotografia ślubna Częstochowa

Dzięki wsparciu dla AHCI, dyski Plextor M6e nie wymagają instalacji dodatkowych sterowników. Wyróżnia je także możliwość pracy z tradycyjnym BIOS-em, przez co nawet posiadacze starszych płyt głównych będą mogli zwiększyć wydajność  komputera. Tryb UEFI pozwoli natomiast skrócić czas uruchamiania systemu operacyjnego.

Rygorystyczna kontrola jakości przekłada się na deklarowany okres bezawaryjnej pracy, na poziomie 2 400 000 godzin. Zaimplementowane technologie, jak np. True Speed, pomogą utrzymać wydajność dysku na niezmiennym poziomie, nawet podczas intensywnej, kilkuletniej eksploatacji.

Dyski SSD Plextor z serii M6e PCIe trafią do sklepów już na początku drugiego kwartału bieżącego roku. Ich sugerowane ceny detaliczne to 549 PLN brutto za wersję 128 GB oraz 899 PLN brutto za model o pojemności 256 GB. Wszystkie objęte są 5-letnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz