Wynajem samochodu – czy to się opłaca?

car-499686_640

Coraz popularniejsze w Polsce stają się wypożyczalnie samochodowe. Korzystają z nich zarówno kierowcy, których samochód utknął w warsztacie, jak i zagraniczni turyści oraz całe rodziny w jadące na wakacje. Powodów może być wiele, jednak za każdym razem należy pamiętać o kilku ważnych zasadach i elementach, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Czy wypożyczanie samochodu w ogóle się opłaca?

Usługa nie taka luksusowa

Niektórym wydaje się, że wypożyczalnie samochodów są miejscami stworzonymi dla bogatych ludzi. Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna, o czym coraz częściej przekonują się polscy kierowcy. Ile zatem kosztuje wynajem samochodu? Ceny wahają się w zależności od wielu czynników oraz, oczywiście, samej wypożyczalni. Dobra wypożyczalnia, np. http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-sosnowiec/, posiada duży wybór samochodów. Cena więc zależy od klasy, modelu i wyposażenia samochodu. Samochody o najniższej klasie, np. Peugeot 207, kosztują zazwyczaj około 90 zł za dobę. Ponadto im dłuższy okres wypożyczenia pojazdu, tym tańsza doba. Oznacza to, że wypożyczając samochód, możemy poruszać się nim za mniej niż 100 zł dziennie. Czy to się w ogóle opłaca? Oczywiście, ale tylko w przypadku, gdy mamy do wykonania kilka kursów lub jedziemy w daleką podróż z większą ilością osób. Ceny komunikacji miejskiej mogą w takim przypadku przekroczyć koszta wynajęcia pojazdu.

Klienci wypożyczalni samochodowych 

Najliczniejszą grupę stanowią turyści, którzy rzadko oszczędzają podczas wakacyjnych urlopów – również turyści zagraniczni, dla których problemowe może być poruszanie się środkami komunikacji miejskiej. Równie popularne są grupy dwóch lub trzech rodzin, które wyjeżdżając razem na wakacje, wynajmują dużego busa. Cena najmu takiego samochodu jest zdecydowanie mniejsza niż ceny biletów na pociągi czy samoloty dla tylu osób, a ponadto gwarantuje to większy komfort podróżowania, szczególnie, gdy wybieramy się na wakacje z dziećmi. Często zdarza się również, że kierowca wynajmuje samochód, ponieważ jego pojazd zepsuł się i stoi w warsztacie. Przyczyn może być wiele, jednak za każdym razem należy pamiętać o kilku ważnych elementach.

Aby nie zapomnieć… 

Aby wynająć samochód należy mieć ważne prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Samochód zostaje dostarczony do klienta z pełnym bakiem i z takim samym należy go zwrócić. Ważne jest, aby nie zapomnieć, do kiedy samochód został wypożyczony, a jeżeli okres ten się niespodziewanie przedłuży, należy niezwłocznie powiadomić o tym pracowników firmy. Najlepiej zrobić to, jak w http://www.yourcar.pl/, na 12 godzin przed planowanym oddaniem. W przeciwnym razie samochód może zostać zgłoszony na policję, jako skradziony. Trzeba także pamiętać, że do kosztów najmu należy doliczyć depozyt, który miałby pokryć ewentualne szkody. Można również wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Dodaj komentarz