Piękne nogi na wiosnę – jaki rodzaj depilacji wybrać?

Zbliża się wiosna. Coraz częściej będziemy wybierać spódniczki i sukienki zamiast spodni. Ważne więc, by nasze nogi były nieskazitelne i gładkie. Pozostaje jednak pytanie, jaką depilację wybrać i która będzie najskuteczniejsza?

Rodzaje depilacji

Maszynka. Wśród najpopularniejszych rodzajów depilacji wyróżniamy oczywiście depilację maszynką, czyli golenie. Jest to bardzo popularny sposób, który jest całkowicie bezbolesny. Metoda ta ma jednak swoje minusy. Przede wszystkim włoski odrastają nam już po kilku dniach i co gorsza – odrastają mocniejsze i grubsze.

Wosk. Depilację możemy przeprowadzić również woskiem. Rezultaty są oczywiście bardziej długotrwałe niż w przypadku golenia. Ten sposób jest niestety bolesny, dlatego jeśli nie jesteście odporne na ból, stanowczo go odradzamy.

Kremy do depilacji. To kolejna broń na nasze włoski. Rozpuszczają one widoczną część włosów, co niestety nie gwarantuje nam długotrwałej skuteczności. Istnieje również ryzyko podrażnienia skóry.

Depilatory elektryczne. Możemy również golić włoski przy użyciu depilatorów elektrycznych. Jest to oczywiście w miarę skuteczny sposób, które pomoże nam się pozbyć włosków na dłuższy czas, jednak jest to bolesny zabieg.

Depilacja laserowa oraz IPL. Do niedawna jedną z najmniej bolesnych oraz najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia, była depilacja laserowa. Jednak powoli zostaje ona wypierana przez nowocześniejszą metodę – fotodepilację IPL.

Fotodepilacja IPL – w czym jest lepsza od depilacji laserowej?

Zabieg fotodepilacji laserowej IPL+RF polega na trwałym usuwaniu włosków poprzez naświetlanie włosków promieniami świetlnymi (IPL). Skóra jednocześnie dogrzewana jest przy pomocy fal radiowych RF. W porównaniu z depilacją laserową, gdzie laser ma wiązkę o jednej długości fali, urządzenia IPL dysponują falami o różnej długości, które działają w różnych kierunkach. Ponadto fotodepilacja IPL może być używana do usuwania włosów rosnących na różnych głębokościach i u osób o różnej karnacji skóry.

Jeśli szukacie kosmetyczki, która przeprowadzi zabieg IPL we Wrocławiu, zajrzyjcie na stronę: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-ipl/fotodepilacja-ipl.

Dodaj komentarz